Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Canım Kaplumbağlarım Yem yemiyor!

ScampSoul

Gümüş 5 Üye
Kaplumbağlarım yem yemiyor.Bende anlamadım bazen yiyorlar coqunluk yemiolar.Bence yemi görmüorlar gibi yem yememesinin sebebi nedir ve kapluşlarımın yemi görmesini nasıl sağlarım?

yemi görüyolardır zaten öyle bir farkedememe durumu olsa bile kokusunu çok iyi alabililer.. yem yememelrinin sebebi suyun soğuk olmasıdır çok çok büyük bir ihtimalle.. 24 derecenin altında metabolizmaları oldukça yavaşlar ve yem yememe gibi durumlar görülür uzun sürerse bu kış uykusuna yatma ya da akciğer enfeksiyonuna yakalanma ile sonuçlanabilir bu yüzden zaman kaybetmeden bir akvaryum ve ısıtıcı filtre vs edinmelisiniz o zaman yem yemeleri düzelecektir.. imkanınız varsa zaman kaybetmeden akvaryuma geçerseniz çok iyi olur..

Aslında bende kaplumbağlarımı o plastik kapta bırakmak istemiorum.Ama alıncada Uv ısıqı ısıtııcısı filitresi fln... tam almak istiyorum.Simdilik suyu sıcak tutmak için neler yapabilirim ?Gündüzleri güneş gören biyerde dursa aksamlarıda ampul yaksam nasıl olur? :p

ampülün suyu ısıtması çok zor bu yüzden en mantıklısı ılık su takviyesi yapmak olacaktır.. ama ampülü de kullanın kuru alan için bir taş fln da koyarsanız daha iyi olur ampülü de taşı ısıtacak şekilde ayarlarsınız.. hiç değilse üşüdüklerinde kuru alana gelip ısınabilirler.. en azından şimdilik akvaryum ısıtıcı filtre ve lamba alabilirseniz iyi olur.. uv yi daha sonra da temin edebilirsiniz hatta kullanmasanız da eğer onun yerini tutan başka yöntemleri uygularsanız sorun olmayacaktır.. bu yüzden zaman kaybetmeyin derim şahsen akvaryum konusunda..

ya bende fanusta besliyorum ama en yakın zamanda akvaryum alacam aralarından geçemiyor çok sevimli oluyor::D:D:D:

Cvp: Canım Kaplumbağlarım Yem yemiyor!

benim kaplumbağalarımda da yem yemiyor. bugün veya yarın hemen bir akvaryum alıcam

Geri