Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çeşitli kuru alan fotoğrafları

UVB ışınları camdan geçmez. Camın önünde durmakla güneşin yalnızca ısıtıcı etkisinden faydalanabiliriz.

7. fotoğraftaki hazır kuru alan platformlarını nerden temin edebiliriz? Ben bugün 5 pet shop gezdim hiçbirinde yok hepsi kaya yada mango kökü gösteriyor. İstanbul Avrupa yakası bulabileceğim bir pet shop var mı?

Ben kuru alanı bu şekilde yaptım ama şimdilik çok yer kapladı ve hiç içime sinmedi :(

mailto:/img84/9541/img3143y.jpg

O galiba strafordan yapılmış. Bence sen internette bir ara belki bulabilirsin.

Evet strafordan yapılan bir kuru alan.Genelde satışı yok.Bir marka vardı ancak hatırlamıyorum.Aynı cinsten birkaç kuru alan satıyordu ama müthiş yüksek fiyatları vardı :) Genelde herkes kendısı yapıyor.Sizde deneseniz yapabilirsiniz diyorum ben...

bugune kadar herturlu kuru alanı denemişliğim vardır strafordan yapılan dahil hepsini kullandım ve suanki kullandığım kuru alanın üzerine yok tek geçerim bu sistem mükemmel ;)
mailto:/2h6ardd.jpg
mailto:/2i0fc50.jpg

Gayet güzel kuru alanlar var bende değiştirmeyi düşünüyorum bana uygun bir tane bulmam gerekicek:)

Kare bir akvaryum için (50x40) kuru alan önerisi olan var mı?
Su seviyesi 20cm.

plexiglasstan yapıştırmalı bir şeyler kesebilirsiniz ya da bütün fayans bulabilirseniz onlardanda güzel şeyler yapılabilir ayaklı falan.

Cvp: Çeşitli kuru alan fotoğrafları

Kuru alanlar çok güzel ama benim aklıma takılan birşeyler var.
Benim akvaryumum güneş görmüyo illaki uvb ışını alıcam uvb ısını alınca masa lambası gerekiyor mu?

Uvb almanız iyi olur, yanında masa lambası da olmalıdır. Akvaryumunuz güneş görse de görmese de UVB ışığınız yoksa, yaz günleri rüzgarsız havalarda özellikle güneş ışınlarının dik gelmediği ikindi saatlerinde balkonda güneşlendirme yapmanız gerekir.

1. kuru alan çok güzel, nasıl yapılmış?

ilk resimdeki akvaryum çok hoş ya imkanım olunca böyle birşey yapmak istiyorum..

arkadaşlar ben kuru alan yapcam cd kabından illa ki cıkmaları icin 6 ve 7. foto daki gibimi olmalı?

Çıkabilmeleri için merdiven şeklinde ya da rampa şeklinde bir platforma ihtiyaçları vardır.

onu nasıl yapabilirim acaba

kuru alanım cam kaymaması için üstüne ne koymam gerek? halıkaymaz dan başka?

bambudan yapılan kuru alan çok hoşuma gitti aynısını deneyeceğim:)

Geri