Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çıkma isteği

sonmezege00

Yeni Üye
C2A6DC99-5E58-4AC0-A24F-AB8CD0A60A9F.jpeg
Arkadaşlar yeni bir akvaryum kurdum ancak 3 kaplumbağa da çıkmaya çalışıyor gibi gece birisi aşşağıya atlamış birisi de sürekli beyaz borunun üstüne cıkmaya calısıyor yardım ve önerilinizi bekliyorum

Ekli dosyayı görüntüle 7480Arkadaşlar yeni bir akvaryum kurdum ancak 3 kaplumbağa da çıkmaya çalışıyor gibi gece birisi aşşağıya atlamış birisi de sürekli beyaz borunun üstüne cıkmaya calısıyor yardım ve önerilinizi bekliyorum
Kaçtıkları yeri tespit edip önlem alın. Birkere kaçacak yer buldularmı hep o yolu deniyorlar onlem alirsanız büyük ihtimalle vazgeçecekler

Bu arada ısıtma lambası alın 42W halojen ampul ve mandallı masa lambası. Duyu seramik olsun masa lambasının

Isıtma lambası şart onu alın.

Hayvan pvc boru üstüne basıp atlamış gibi gözüküyor. Çok sıkıladıysanız bu camı kasar. Bunun yerine rampa kenarlarına yelpaze cam yada üçgen cam yaptırın hem rampayı destekler hemde hayvanlar kaçamaz.

Benim kuru alanımdaki gibi.

Kuru alandaki kumu da kaldırın. Hayvan ıslak çıktığı için üstüne yapışır. Kuruduğunda kaşındırıp hayvanları kurdeşen eder. Bendeki pvc paspastan alın. Düz cama oturmasınlar.

Geri