Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çim Adam Yapımı [G.Pler İçin Ev Yapımı Yem]

furkan54ozan

Bordo Bereli
Çim Adam Yapımı [G.Pler İçin Ev Yapımı Yem]

evet arkadaşlar g.p bildiğiniz üzere çimleri çok severler ve yerler ve herseferinde ordan burdan toplıyıp sağlıksız sağlıksız olcağına siz kendiniz güvenle yetiştirebilirsiniz =) hem çin adam keyfili bir uğraş hemde dekoratif olarak çok hoş birşeydir =)

Gerekli malzemeler:

* 1 adet ince naylon çorap (ten çorap)
* Elenmiş talaş (büyük tahta parçaları için elenmesi gerek)
* Çim tohumu
* Boncuk, düğme ve iğne iplik, çeşitli kurdela , çiçek parçaları

Yapılışı:

* Çorapların yırtık ve ya delik olmayan taraflarından 20 cm uzunluğunda parça yetecektir kesilir ve açık olan bir tarafından büzülerek dikilir. Dikilen kısım içe çevrilir ve bu kısma çim tohumu ile karıştırılmış talaş dökülür. Çim tohumlarının eşit yayılmasına dikkat edilmelidir.
* Daha sonra talaş iyice doldurulur ve en alt tarafından sıkıca bağlanır.
* Kulaklar ve burun yapmak için önce burunun olduğu yerden merkez belirlenir. ve çorap ve talaş istenilen büyüklükte tutulup bırakılmadan iple sıkıca bağlanır. kulaklara da arkadan ve önden bastırılarak parmaklarla kepçe şekli verilebilir ve bu şekilde sıkıca bağlanır.
* Daha sonra yapacak kişinin yaratıcılığına kalmış süslemek
* Düğme, boncuk veya hazır gözlerden resimdeki gibi makarnalardan ve çeşitli artık malzemelerden yararlanılabilir.

ve uzadıkça budayın piginize verin unutmayınki budandıkça daha güçlü çıkacaktır =) , çime para falan vermenize gerek yok

*

Byteorist'in guineapig için açtıgı sitenin veritabanından alıtıdır

Ben çim adamı 4 ay baktım ama annem kötü kokmaya başladı diye attı.

ben hep balkonda bakdığımdan bir sıkıntı yaşamadık koku konusunda:d

Cvp: Çim Adam Yapımı [G.Pler İçin Ev Yapımı Yem]

Paylaşım için teşekkürler.

paylaşşım için eşekkürler

denicem çok tatlı olmuş ya :smile:

arkadaşlar benimkiler bir kere çim veriyo sonra çimler soluyor ve bir daha çıkmıyor neden olduğunu bilmiyorum gerçekten üzülüyorum çi çocuklarım gözlüklü adamlarım bikinili kadınlarım hepsi öldü sizce neden böyle oluyor:ff::ff::ff:

çimleri düzenli olarak 4 cm civarlarında makasla budayacaksın. sonra bir tatlı kaşığı kadar gübreyi bir su bardağında karıştırıp o suyu dökeceksin. ama fazla ıslak olmayacağı şekilde fısfısla olabilir. çok sulu veya gübreli olursa ölürler.

Paylaşım için teşekkürler.

Geri