Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çimen Hücreleri

olivia-peter

Bordo Bereli
Mikroskop altında çimen hücrelerini incelediğimizde ne kadar mutlu olduklarını görebilirmişiz :)
En solda kalan kahkaha atmaya başlamış artık. :148:
mailto:/2i77rdu.jpg

Cvp: Çimen Hücreleri

Çok acayipmiş :133: Çimende çok A vitamini ve kalsiyum var Kaplumbağanız yiyiyosa verin. Benimki etobur olduğu için yemiyor. Hem doğada yaşayan büyük res kaplumbağalarda ara sıra kıyıya çıkıp ordaki otları çimenleri falan yiyiolar

RES lerin çimen ve karada ot yediğini nerede okudun Cin? Bu hayvanlarda tükürük bezi yok. Kuru alan yada rampasına yem dahi koysan ağzında iken suya inerek yutar.

Okumadımda belgeselde gördüm bataklık gibi bi gölün kıyısına yanaşıp ordaki çimen benzeri otları yiyiodu

Muhtemelen yutabilmek için hemen suya dönüyordur. Slider türleri su dışında yutamıyor, biliyorsun. RES demesen zaten başka türmü diyecektim.

yok hocam biliyorum bunlar su olmadan yutamıyo benimkide evin içine saldığım zaman yerde yiycek bişey bulunca ağzına alıp fellik fellik su aramaya başlıyo yutabilmek için :D Benim gördüğüm videoda böyle bataklık sazlık gibi biyerin kıyılarında otlar var bilmiyorum belki çimen değildir ama çimene benziyo İşte çıkıyo kıyıya doğru onları yiyiodu. Zaten otların dibinde su var oraya kafasını sokup yutuyordu. Şu resimdeki gibiydi otlar ve bölge. Bunlarda çimenmi bilmiyorum ama çimene benziyo :D

mailto:/got6p236j/dscn4554.jpg

Kıyıyo çıkıyor derken yani kenarlara gelip ordaki otları yiyior demek istedim Karada yemiyor yani:133:

temiz ve güvenilir olmasından dolayı marul kıvırcık yeterlidir. ki onu da sirkeli suda bekletip vermek daha iyi olur. çimeni bırak yemesi; üstünde dolaştırmak dahi tehlikeli olur. kimyevi gübre artık maddeler sokak hayvanlarının idrar, dışkı ve tüylerinin bulaşması hayvanın kimyevi madde ve parazitlere maruz kalmasına yol açar. özellikle şehirlerde bu yapılacak iş değil. hatta müstakil ev bahçeleride dahil. ilaçlama yapıldığında zehir zerreleri yere iniyor.

Ben kara kaplumbağası yerken görmüştüm. Ama su kaplumbağasini bilmiyorum. Bir keresinde yerde yem varsi. Agzina aldi Zilli ve suya koyana kadar ağzında tuttu. Suya inince hemen yedi.

Kara kaplumbağaları otobur zaten. onlar et yemez. vejeteryan yani onlar. Çiçekleride yiyiolar. Tosbağaların tükürüğü var demekki yoksa yutamazlardı.

Resmi görünce demek istediğini anladım. Onlar tam anlamıyla çimen değil. Bol sulu yerde yetişen bahsettiğin gibi bataklık sazlık bitkileri. Hemen olduğu yerde kafasını suya sokup rahatça yutuyordur. Bildiğimiz çimeni yeseler dahi o fazla liflidir. Sindirim güçlüğü çekerler. Belki kusmada olur.

Kara kaplumbağaları yer ama onlar içinde Cem in uyarısı ile verilemeyeceğini anlıyoruz. Ama kara kaplumbağası besleyenler evlerinde kimyasal kullanmadan doğal yolla çimen yada hoşlandıkları bitkilerden yetiştiriyor. Tabi bunlar hayvanlardan iyi anlayan profesyonel bakıcılar.

Dediğin gibi abi son paragrafta işte Osman a bakan kadın kendisi yetiştiriyor.Çok özenle bakıyor Osman a.

Fen bilgisi öğretmenliği için çabalamamıza rağmen eğitim sistemi sayesinde en fazla 1-2 kez mikroskop gözlemlerime dayanarak ben böyle şey görmedim :p :p
Sayın Karikatürist nirde o eski karikatürler nerde :D

Konu eksikliği yaşıyorum Safak :) malzeme yok :D Onceden komik seyler olurdu buralarda :)

:D gülen kaplumbağadan beklerdim ama işte. Yorum yazmam ama takipteyim forumu ona göre :):)

Evet gercekten takiptesin farkettim ;) peki öğretmenim daha çok çalışırım :D

Sayın Karikatürist çok abes bir durum olacak fakat özel mesaja cevap yollayamıyormuşum :/ Bu yüzden buradan teşekkür edeyim dedim mecburen :/ Çok çok teşekkür ederim güzel dileklerin için :) Çok borcun oldu bir albüm bekliyorum senden :) Şaka bir yana mecburi değilsin :)) desemde inanma mecbursun :))))) Yeteneklerinden forumdaşlarımızı mahrum bırakma :) Tekrardan çok teşekkür ederim :)

Rica ederim ne demek :) Tekrardan doğum günün kutlu olsun :)

Şafak, bende şimdi farkettim. Nice yıllara :)

Geri