Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

cinsel olgunluğa ulaştı mı???

Feya

Bronz 3 Üye
3 ve 5 yaşlarında 2 kaplumbağam var. 5 yaşında olan kesin erkek diğeri de sanırım kız. daha erkeğin cinsel organını çıkardığını görmedim.

bazı yerlerde cinsel olgunluk 4-6 yaşlarında başlar denirken bazı yerlerde 20 cm den bahsediliyor. bunun kesin bir zamanı var mı?

bir de 3 ve 5 yaşlarında olan kaplumbağaların kabuk boyları ne kadar olmalı?

Cvp: cinsel olgunluğa ulaştı mı???

Ben cinsel olgunluk hakkında 4-5 yaşında olmaları gerektiğni duymuşturm.

Cinsel olgunluğa ulaşmaları sanırım bakım koşulları, genetik faktörler gibi etkenlere bağlı olarak değişiyor.
Pakize daha 1 yaşındayken cinsel organını göstermeye başlamıştı.
Dişilerde ise bu süreç erkeklere göre daha geç olduğunu biliyorum.

Cinsel olgunluk cm ile belirleniyor.

Feya' Alıntı:
3 ve 5 yaşlarında 2 kaplumbağam var. 5 yaşında olan kesin erkek diğeri de sanırım kız. daha erkeğin cinsel organını çıkardığını görmedim.

bazı yerlerde cinsel olgunluk 4-6 yaşlarında başlar denirken bazı yerlerde 20 cm den bahsediliyor. bunun kesin bir zamanı var mı?

bir de 3 ve 5 yaşlarında olan kaplumbağaların kabuk boyları ne kadar olmalı?

erkeklerin bağa altı koyu sarı ve siyah noktalar biraz daha belirgin ve sık; ön ayak tırnakları ve kuyruğu dişiye göre biraz daha uzun.

Geri