Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Cinsel organını içine çekmiyor

Sevvalll

Bronz 3 Üye
Kaplumbagam küçük çok büyük degil yani 10 12 cm vardır ve ilk defa böyle yaptıgını gördüm cinsel organını kuyrugundan çıkarmıştı ama ben gittim baktım ilk ne oldugunu anlamadım uzun bi süre oldu ama hala geri içeri almadı bide biraz şişmiş mi yoksa normaldede böyle mi oluyor bilmiyorum ama şiş gibiydi akvaryumda ondan daha büyük olan dişi bi kaplumbagayla kalıyor

Kaplumbagam küçük çok büyük degil yani 10 12 cm vardır ve ilk defa böyle yaptıgını gördüm cinsel organını kuyrugundan çıkarmıştı ama ben gittim baktım ilk ne oldugunu anlamadım uzun bi süre oldu ama hala geri içeri almadı bide biraz şişmiş mi yoksa normaldede böyle mi oluyor bilmiyorum ama şiş gibiydi akvaryumda ondan daha büyük olan dişi bi kaplumbagayla kalıyor
Yanlıs alarm içeri çekti ama bi kaç sey okudum normalde odaya biri girince bile içeri çekiyorlarmış benim kaplumbagam öyle yapmadı

Yanlıs alarm içeri çekti ama bi kaç sey okudum normalde odaya biri girince bile içeri çekiyorlarmış benim kaplumbagam öyle yapmadı
Merhaba, benim rahmetlik kaplumbagam sürekli dısarda gezdirirdi, dişisinin peşinde. Bi gün su filtresine sıkısmış malesef boğulmuş. Cok dikkat edin filreniz kuvvetliyse ucunu acık bırakmayın

Hayvan cinsel gelişimini yeni tamamlamış şu an vücudundaki değişiklikleri anlamaya çalışıyor bu dönem istemsiz biçimde çıkarırlar. Bir sorun yok durum normal.

Burada sıkıntı ikinci bir hayvan olduğu taktirde ısırıp zarar vermesi. Buna dikkat edin. Olursa hemen ayırmak gerekebilir.

Evet dişi büyük ve baskın karakterse ısırabilir

Geri