Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Cinsiyet konusunda yardımcı olurmusunuz ?

okankrn

Gümüş 1 Üye
Arkadaşlar kuzenim yeni bi kaplumbağa yolladı fakat cinsiyet konusunda çok çelişkilideyim bi yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

mailto:/2nscq5v.jpg*
mailto:/2agw9xe.jpg*
mailto:/jszjnn.jpg*
mailto:/wivj47.jpg*

Cvp: Cinsiyet konusunda yardımcı olurmusunuz ?

Yaşı var gibi gözüküyor..

Ve o şekilde gözlemlediğimiz zaman da kıza benziyor. Erkeğe göre tırnakları oldukça kısa ve boyuna göre de kuyruğunun cok kalın olduğu söylenemez :)

Beni çelişkiye düşüren karın kısmı o yüzden paylaştım diğer bütün belirtiler dişi olduğu yönünde ama ben erkek istiyorum ^^

Hayvan dişi. Bence şanslısınız. Dişi kaplumbağa daha az bulunuyor.

Kabuk boyu kaç cm?

11 cm kabuk boyuna sahip

Evet dişi olduğuna kesin kanaat getirdim.Benim abbas oldukça yakından ilgileniyor sanırım yakında dede olacam :t65y:

Maşallah. Uzun ömrü olsun.

Teşekkürler.

Şahsi fikrim dişiler daha iyi oluyor özellikle tırnakları açısından erkeklerin biçimsiz gibi orta tırnaklar çok uzuyor yan taraftakiler kısa kalıyor, dezavantajı da dişilerin fazla büyümesi :)

Sağlıklı olsunda ne olursa olsun ben bakarım :133:

Sonuna onu ekleyecektim ama unuttum :D

güzel bir dişi. hayvan yeni gelmiş. birbirlerine, en azından dişinin erkeğe ve ortama alışması bir süre alacak.

Geri