Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

flora11

SKF Delisi
Merhaba
Uzun süredir giremediğim için özür dilerim. Gerçekten çok yoğundum tercihler vb. Nedeniyle . Şımarıkın cinsiyeti belli olmuştu
mailto:/forum/Konu-kuyrukta-kalinlasma.html
Bu süre içinde shrek in kuyruğunda hiçbir kalinlasma olmadı tırnakları da uzamadı sanırım dişi şımarık ın tırnakları da uzamaya başladı erkek olduğu kesin diyebiliriz fiona daha küçük olduğu için tam anlaşılmıyor
Gelişmeler bu şekilde resimleri de eklemeye çalışacağım kısa zamanda :)

Cvp: cinsiyet

Umarım bir ömür boyu birlikte olurlar tosbağalarınız. Yaşlarını da yaşarsanız çok makbule geçer bu aradaResmleri bekliyoruz. :smile:

yaşlarını yaşarsanız demişim. yazarsanız* sevinirim.

Shrek 2 yaşında 10 cm şımarık 5 yaşında 9 cm (geçen sene ona bakamayan bir arkadaşımdan aldım kötü bakım şartlarından dolayı küçük kalmış) fiona 1 yaşında 6 cm

Şımarık evet,dediğiniz gibi çok küçük kalmış.Onu alarak iyi yapmışsınız gerçekten.Sizi tebrik ediyorum :)

Hadi hayırlı olsun, Allah uzun ömürler nasip eder inşallah.

Fotoğrafları en kısa zamanda bekliyoruz.

*Sınav, tercih konularında da her şey gönlünüzce olsun.

Erkek belirtileri yoksa dişi kesinliği koymak için 2 cm daha bekleyebiliriz. Ama kuyruk ve tırnak resimlerini gene ekle sen. Anüsün yerine falan bakarız.

Cvp: RE: cinsiyet

AEK' Alıntı:
Erkek belirtileri yoksa dişi kesinliği koymak için 2 cm daha bekleyebiliriz. Ama kuyruk ve tırnak resimlerini gene ekle sen. Anüsün yerine falan bakarız.
Sence de disi mi Emre abi

üstteki bebe dişi alttaki bebe erkek. ikisininde kuyruğu resmen bağırıyor.:w00t:

cem' Alıntı:
üstteki bebe dişi alttaki bebe erkek. ikisininde kuyruğu resmen bağırıyor.:w00t:

bende oyle düşünmüştüm Şımarık zaten kesindi ama shrek ten emin olamıyordum altının o kadar koyu olması falan yanıtlıyordu ama artık o shreknaz :D ah shrek ah

Alttaki zaten belli. Üstteki anüse bakınca dişi. Ancak tırnakları bayağı uzunmuş. Ben genede dişi diyorum. Ama sürpriz de yapabilir.

ayağını parmağının üstüne koyup resmini daha net çek. resim bulanık olduğu için ben deri kaplı gördüm. ipek shreğin kuyruk kenarında yaramı var. alt tarafa bakan kısmı.

cem' Alıntı:
ayağını parmağının üstüne koyup resmini daha net çek. resim bulanık olduğu için ben deri kaplı gördüm. ipek shreğin kuyruk kenarında yaramı var. alt tarafa bakan kısmı.

mailto:/1f/b/sk134.jpg
Şimdi tekrar baktım ama yara yok ışıktan dolayı öyle çıkmış sanırım

Nasılda tutunmuş hınzır :)
Daha cinsiyet belirlemesi için erken. Boyu büyüsün. Ama tırnaklar biraz uzun gibi.

kuyruk dişi diyor tırnak erkek. tırnaklarda et çekilmesi olursa erkeğe döner. 11 cm boy cinsiyeti belirleyecektir. eğer erkekse normalde kuyruk gelişmesi tırnaktan önce olur. ama seninkinde tam tersi olacak gibi. kuyruğun dip çapı ufak. sen unisex bir isim kullan şimdilik. kabuk tam 10 cm değil mi ? daha az değil.

cem' Alıntı:
kuyruk dişi diyor tırnak erkek. tırnaklarda et çekilmesi olursa erkeğe döner. 11 cm boy cinsiyeti belirleyecektir. eğer erkekse normalde kuyruk gelişmesi tırnaktan önce olur. ama seninkinde tam tersi olacak gibi. kuyruğun dip çapı ufak. sen unisex bir isim kullan şimdilik. kabuk tam 10 cm değil mi ? daha az değil.

Şımarık ın ilk kuyruğu uzadı ve kalinlasti sonra tırnakları uzadı . Kuyruk kalinlasmaya başladığında 8 cmdi ama yas olarak büyük . Bana shrek kız gibi geliyor kuyruğundan dolayı ama süpriz yapabilir tabi . 10 cmden milim olarak biraz az ama o kadar önemli değil herhalde

AEK' Alıntı:
Nasılda tutunmuş hınzır :)
Daha cinsiyet belirlemesi için erken. Boyu büyüsün. Ama tırnaklar biraz uzun gibi.

Evet halime alıp öyle tutunca korkup tutundu :)

Pardon elime yazacaktım

Geri