Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

cinsiyetleri ne ?

flora11

SKF Delisi
şımarık 6.5-7cm ve shrek 8 cm inşallah anlaşılır ben erkek olduuğunu tahmin ediyorum ama size danışmak istedim . fiona daha 5 cm olduğu için anlaşılmaz sanırım :) daha koyu renk desenleri olan shrek diğeri şımarık . yardımcı olursanız sevinirim .

Ekli dosyalar

• Fotoğraf-0011.jpg
    Fotoğraf-0011.jpg
    291.8 KB · Görüntüleme: 11
  • Fotoğraf-0012.jpg
    Fotoğraf-0012.jpg
    273.3 KB · Görüntüleme: 10
  • Fotoğraf-0015.jpg
    Fotoğraf-0015.jpg
    289.7 KB · Görüntüleme: 6
  • Fotoğraf-0019.jpg
    Fotoğraf-0019.jpg
    283.2 KB · Görüntüleme: 9
  • Fotoğraf-0013.jpg
    Fotoğraf-0013.jpg
    293.9 KB · Görüntüleme: 9
  • Fotoğraf-0014.jpg
    Fotoğraf-0014.jpg
    286.5 KB · Görüntüleme: 8
  • Fotoğraf-0018.jpg
    Fotoğraf-0018.jpg
    289 KB · Görüntüleme: 12
Cvp: cinsiyetleri ne ?

Şımarık erkek olabilir, ama her ikisi içinde şu an tespitte bulunmak erken bence.

AEK' Alıntı:
Şımarık erkek olabilir, ama her ikisi içinde şu an tespitte bulunmak erken bence.

şımarık derken hangisini kastettiniz acaba ? karışıklık olmasın diye soruyorum üstteki 4 resim shrek son 3 resim de şımarık bana shrek erkek gibi geliyor ama şımarıkı tam bilemedim ilgilendiğiniz için teşekkür ederim

şımarık da dişi olabilir çünkü kuyruğuna yakın olan kabuklar açık görünüyor yani aralıklı

En sondaki resimden bahsetmiş Emre abi. Benimki de 6 cm. Kuyrukları aynı. Ve tırnaklar uzuyor. Ben de erkek diye bekliyodum en başından beri sanırım sizinkide öyle erkek kaplumbağalarımız var :)

ben ise tam tersini bekliyordum :) çünkü shrek in kuyruğa yakın kısmındaki açıklık kapalı şımarıkın ise daha fazla açıklık (kendimi tam ifade edemediysem özür dilerim nasıl anlatacağımı bilemedim )

Sadece biri hakkında cinsiyet yorumu yaptım. Ben açıklıktan öte kuyruk yapısına baktım ve bu ihtimali söyledim. Zaten ikiside erkek olabilir. 10 cm ve üzeri boya geldiğinde tekrar değerlendirmek için resim koyabilirsiniz. Daha belirginleşebilirler. Özellikle erkeklerse.

ufak kaplumbağalarda fazla bir belirti olmuyor cinsiyet konusunda. fikir yürüteceğimiz tek şey bağasının kuyruk kısmı konkav (iç bükey) olanın erkek. düz olanın dişi olma olasılığı yüksek. resimler bulanık tam seçilmiyor.

AEK' Alıntı:
Sadece biri hakkında cinsiyet yorumu yaptım. Ben açıklıktan öte kuyruk yapısına baktım ve bu ihtimali söyledim. Zaten ikiside erkek olabilir. 10 cm ve üzeri boya geldiğinde tekrar değerlendirmek için resim koyabilirsiniz. Daha belirginleşebilirler. Özellikle erkeklerse.

ilgilendiğiniz için tekrar teşekkür ederim büyüdüklerinde resim koyarım tekrar

cem' Alıntı:
ufak kaplumbağalarda fazla bir belirti olmuyor cinsiyet konusunda. fikir yürüteceğimiz tek şey bağasının kuyruk kısmı konkav (iç bükey) olanın erkek. düz olanın dişi olma olasılığı yüksek. resimler bulanık tam seçilmiyor.

resimleri telefonumla çektiğim için biraz bulanık çıkmış shrek in kabuğu hafif içbükey ama şımarık ınkini pek anlayamadım . yorum için teşekkürler

bide şu el titretme hareketini shrek fionaya yapıyordu artık nadiren de olsa hala yapıyor ve şımarık ilk geldiğinde de fiona n
ona el titretme hareketi yapıyordu ama o bunu yaparken şımarık onu ısırdı artık hiç yapmıyor . acaba bunlar da cinsiyetleriyle ilgili olabilir mi ? değilse de neden şımarık bu şekilde tepki vermiş olabilir ?

bu erkeklere has bir durum diye biliyorum. hireyarşik düzen olarakta algılanabilir. siz sırayla almışsınız. bir sınama durumu söz konusu olabilir. yeni geldin yerini bil mahiyetinde. benim başıma gelmedi ama düşüncem bu yönde bir de arkadaşlardan fikir alın.

Bu el titretme dişi ve erkek arasındaki kur hareketide olabilir Cem' in bahsettiği gibi hiyerarşi belirleme hareketide. Ben bunu gözlemliyorum. Erkek kaplumbağam ile diğeri yapıyor. Ama diğerinin dişi olduğundan emin değilim.

Diğerinin mdahalesi bu hareketin yapılmasını kesmiş. Bence çok fazla takılmamalı. Tekrar ileride başlayabilirler.

Cinsiyetlerini bu yaşta anlamak biraz zor, tahminde bulunabilirsiniz tabi ama doğru çıkmama olasılığı da var. Sizi anlıyorum hemen öğrenmek istiyorsunuz :) Bende öyleydim. Fakat şimdi kaplumbağamın cinsel organı çıktı ve erkek olduğu kesinleşti. Zaten öyle tahmin ediyordum. Tırnakları ve kuyruğu daha uzun ve yapılı olan erkek diğeri dişidir. Kabuk değiştirdikten kısa süre sonra cinsiyeti kesinleşir. Fakat cinsel organı suyun içerisindeyken belli olmuyor. Filtreyi temizlemek üzere dışarı çıkaracağınız zaman kaplumbağanızıda çıkarıp bakın. O zaman anlayabilirsiniz :D

evet aynen dediğiniz gibi hemen öğrenmek istiyorum :) kabuk değiştiriyorlar zaten ama öyle çok belirgin şekilde değil ilgilendiğiniz için teşekkürler :)

Geri