Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

cinsiyetleri nedir (ve yeni evleri )

Hemen alışıp kaşınmaları iyi olmuş. Benimkiler ilk koyduğumda gidip gelip koklamışlardı. Muhtemelen ayak altından kaldırıp kenara atmak isterken kaşınmaya faydası olduğunu anlamışlardır. Sonradan ekmek kuyruğu gibi sıraya dizildiler. Hayvanların birden fazla olmasının bir avantajı da bu biri kaşınırken diğeri/ leri de ona bakarak olayı kavrıyorlar.

Sarılık yoğunlaşmadan kısmi değişimlerle dengede tutarsın. Hafif sarılık fena olmaz. Hatta doğal ortamlarına yakın olur. Bunun tek sakıncası kir ve amonyak patlamasını gizler. İyi hayırlı olsun sıpalara.

Cvp: cinsiyetleri nedir (ve yeni evleri )

Sanıyorum ben kir ve amonyağı ancak yakın aralıklarla %50 su değişimleri ile çözebilirim dış filtrem olmadığı için. Teşekkür ediyoruz Cem abileri :)

Halenur ısıtıcıya nasıl geldik, nereden çıktı :) :) Ama tabi, var.

Dikkat ettim isitici göremedim o yüzden :)

Armutla Pipet' Alıntı:
Sanıyorum ben kir ve amonyağı ancak yakın aralıklarla %50 su değişimleri ile çözebilirim dış filtrem olmadığı için. Teşekkür ediyoruz Cem abileri :)

Halenur ısıtıcıya nasıl geldik, nereden çıktı :) :) Ama tabi, var.

Bende %50 %60 su değişimi yapıyorum yorucu oluyor ama sonradan su çok güzel görünüyor :)

:) ısıtıcı filtrenin yanında, fotoğraftaki konumunda arkasında da denilebilir.

Yeni eklenecek suyun önceden oda ısısında olmasına dikkat edin. Yazın %50 değişim fazla sorun olmaz ama kış aylarında değişimleri 3'te1'den fazla yapmayın. Mesela haftada bir yarım akvaryumdansa haftada iki defa 4'te1 gibi daha iyi olur. Eğer ki kir önlenemeyecek hal alırsa komple değişim gerekecektir. O vakit akvaryumdaki suyu hayvanların rahatça sığacakları leğene alıp su değişim esnasında orada bekletilmeliler. Böylece ısı değişimlerinden etkilenmemiş olurlar. Yazın gölgede kışın kalorifer veya sobaya yakın bir yerde durmaları iyi olur

Dediğim usullerde yaparsan sorun olmaz. Isı farkı olan sular adaptasyon sürecinde enerjisini harcatacağı için bünyesini yıpratır ve hastalanmasına sebep olur.

Bu arada akvaryum hacmide yetersiz. En kısa zamanda bu yönde bir adım atmak gerekecek.

Cinsiyetler için 10-11 cm boyu beklemeden sadece tahmin yapılır ama büyük olanlar erkek çıkabilir.

Merhaba,kaplumbağalarımın üç yaşında olduklarını sanıyorum.Geldiklerinde çok küçüklerdi.Şu anda 10cm civarındalar,tırnakları var.Pleksiden derinliği olan bir ortamdalar,sularını sık sık değiştiriyorum.Maaşallah şimdiye kadar bir sorun yaşamadım.Pek dokunmuyorum,yıkamak için elime alıyorum sadece...bazen de elimden yemek yiyorlar.Şimdilik iyi görünüyorlar.Sanırım fotoğraf yükleyemedim.Kuru ortama çıkarmalı mıyım?Nelerden hoşlanırlar?Fotoğraf yükleyebilirsem cinsiyetlerini öğrenmek isterdim.Teşekkürler.

Geri