Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çizgilimi aniden kaybettim

SfBayyurt

Taç 5 Üye
Dişardan geldigimde bi baktim ki çizgili dipte hareketsiz, yem attim yemedi, elime bi aldim ölmüş, gözleri de açikti canli gibi
Çok üzüldüm hala inanamiyorum, en sevdigim kapluşumdu :(
Yeni akvaryumda yaşamak nasip olmadi :((
Neden aniden öldü hiç anlamadim yem yiyordu gayet iyiydi:ff:
Şoktayim

RE: Çizgilimi aniden kaybettim :((

Isıtıcı akım falan vermiş olabilir mi? Dikkatli olmalı.
Başın sağolsun :(

Cvp: Çizgilimi aniden kaybettim :((

Teşekkür ederim emre bey
Akim verse öteki kapluş da zarar görmez miydi ?
Isıtıcı eheim marka yeni almiştim yaklaşik 2 ay oldu yani
Bunu nasil anlayabilirim ?

Akciger enfeksiyonundan şüpheleniyordum ama sadece biraz daha fazla kuru alana çikiyordu yani daha başlangiç oldugunu düşünüyordum ilaç başlayacaktim
Böyl ölecegini tahmin etmemiştim :(

Ben bu o akvaryumda tek sandım. Sebep ısıtıcı değil o zaman. Diğer hayvandan kaynaklı bir yaralanmada yok belliki. Bir şekilde boğulmuş sanırım. Çizgili kaybı olunca ayrı üzüldüm. Nede olsa ülkemiz hayvanı.

Enfeksiyon olsa bile yemden dahi kesilmeden bu kadar çabuk ölüm olmamalı.

Nedeni bilinse kendinizi hazirlardiniz en azindan :(
Allah rahmet eylesin

Aynen öyle pat diye ölünce çok üzüldüm
Çizgiliyi ayri seviyordum çok sevimli gelirdi bana her zaman
Hala nasil oldu diyorum inanamiyorum:(

basımız sagolsun :( cizgili banada hep daha bi sevecen bi sevimli gelmistir hep sanki gülümsüyor gibiler her an.

Teşekkür ederim
Dün kuyruguna dokundum ve anüsten bir damla kadar büyüklügünde hafif kirmizilik çikti
İç kanama olabilir dedim içimden

başın sağolsun. sivri ya da iri bir şey yutmuş olabilir mi veya devit damla verdin mi hiç. bu hayvan hastaydı diye hatırlıyorum. dış etkenlerden değil vücut içi bir problemden kaynaklı. kan bordo renk değilse bağırsak civarındaki bir kanama olabilir. arka bacakların çıktığı yerlerde deride kırmızılaşma veya şişkinlik var mıydı.

Cem bey teşekkür ederim
Akciger enfeksiyonu için 2 ay kadar önce ilaç kullandim hem rese hem de çizgiliye
İyiydi
Kuru alana az daha fazla çikti diye vitamin verdim bi gün önce, o da agiz kenarina kulak çubuguyla sürdüm
Bi geldim gözler açik ama ölmüş bi gün sonra:(
Daha öncesinde bagirsak sarkmasi için tedavi görmüştü ama iyileşmişti diştan bi sikinti yok gibiydi
Mantar tekrarlamişsa tabi bilemem
Ama çok şaşirdim kan gelince tahmin yürüttüm

bacaklarda kızarıklık ve buna bağlı şişlik yoksa böbrek yetmezliğini eleriz. vitaminden kaynaklı değil. bağırsaktan olabileceğini düşünüyorum. mantar veya iltihap olmuşsa ilerlemiş olabilir. akciğer enfeksiyonunun verdiği yıpranma ile birlikte bu hayvanda halsizlik yapmıştır. bu da kuru alanda kalma süresini açıklar. arka ayaklarını hareket ettirmesi acı verdiyse yüzememiş. ve buna bağlı olarak boğulma sebebiyle ölmüş olduğunu düşünüyorum.

suyu komple değişip varsa iki damla metilen damlat. mantar kaynaklı ise diğerine bulaşmasın.

Mantar şüphesi varsa tüm ekipmanları kaya tuzlu su ile streril et derim.

Çok aksi bi zaman oldu filtre bozuldu yenisini büyük akvaryum ile alicam diye su degişimi yapiyordum
Heyecanliydim yani akvaryumda şöyle yüzerler böyle yüzerler diye
Belki de benim yüzümden mikrop kapti
Bu suçluluk duygusunu hep yaşiyorum

Diğeri için sistemi kurmaya devam etmeli. Ama zaman varsa akvaryum temizlenmeli. Her zaman müdahale edecek ön belirtiyi erken vermiyorlar. Bu anlamda yapacak birşey kalmıyor.

Elbette res için sistemi yenileyecegim zaten emre bey
Cizgili bir başkaydi çok özledim açikçasi şimdiden :(

Basiniz sagolsun :((

Geri