Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çok hassaslar.

Kaplumbağacibasi

Bronz 4 Üye
Ben daha önceki kardeşimin fanus faciasini gördükten sonra tam techizatli (bana 200tl ye malolan) bir akvaryum kurdum ve sonra gidip 2 tane dünya tatlısı (10tl :)) kaplumbağa aldım. Gunde en az bir saatimi onlara verdim. Nerdeyse elime bile ufak tefek mecburiyetler dışında almadım. Ona rağmen çok ağır bir enfeksyon geçirdi bir tanesi. Demem o ki bu işe girecekseniz abartmıyorum insan üstü bir çaba gösterip onları düşünmelisiniz. Yapamiyacam diyen para iadesi istemeden petshopa gidip geri bıraksın belki aklı başında biri gidip onu satın alır.

Bakış açısı çok güzel bir yazı. Genel olarak tüm hayvanlar en iyi şartlarda bakılmayı hak ediyor. Bu arada akvaryum iyi fiyata mal olmuş :)
Gene doğadan örnek verecek olursak hemen hemen tüm hayvanlarda yavruların hepsi aynı sağlık ve dirençte dünyaya gelmiyor. Hatta çelimsiz ve çabucak hasta olan içlerinden dışlanıyor. Buradan yola çıkarak aynı iyi koşullarda bakılan iki kaplumbağadan biri ufak bir olumsuzlukta hemen hasta olabiliyor. Bizlerde bağışıklık sistemi zayıf olup her kışı griple geçirenler olduğu gibi.

Cvp: Çok hassaslar.

petshoplarda o kadar kötü koşullarda bulunuyorlar ki her ne kadar tam techizatlı akvaryum alıp beslesenizde oradan kapmış olduğu bir enfeksiyon daha sonrada gün yüzüne çıkabiliyor. iş sadece çabayla da bitmiyor bir ucunda paraya da bakıyor. o kadar çeşit hayvan beslediğim halde bu kadar masraflı ve bir o kadar zahmetli hayvan yok. dediğiniz doğru. ama petshop değilde bu işi layığıyla yapacak biri tarafından sahiplenilmesi daha iyi olur kanısındayım.

Cvp: Çok hassaslar.

Kesinlikle katılıyorum..Küçük olabilirler ama sonuçta onlarda canlı...Doğada bile en ufak bir arının bile doğal dengeye büyük katkısı var..Oyuncak gibi değilde onunca canının yanacağını düşünerek sanırım sahiplenmemiz gerekiyor...

Geri