Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Cumberland Slider'ım için Plastik Kaptan Kuru Alan

BEC

Gümüş 5 Üye
2.5 cm kabuk boyundaki cumberlandim için daha önceden CD kabından yaptığım kuru alanımı kullanıyordum. Ancak diğer 2 kaplumbağam büyük akvaryumlarında derin sularda yüzerken cumberlandimin küçük akvaryumda oluşu onun yuzme alanını kısıtlıyordu. Bunun için akvaryum üstü bir kuru alan yapmaya karar verdim.

Plastik kabın alt kısmını gerekli ölçülerde kestim. İçine ve rampaya uygun halı kaydırmaz ile kapladığım kuru alana bir kaç akvaryum çakılı ve plastik bitki koyarak kaydırmazı sabitledim. Daha sonra kuru alanı akvaryum silikonu ile akvaryumun kenarlarına yapıştırıp üst köşesini de çalışma masamın raflarından birine sabitledim. Fotoğraflarda kuru alanı ve cumberlandimi kuru alanı keşfederken görebilirsiniz. Keyifli bir hafta geçirmeniz dileğiyle...

Telefondan yüklediğim için iki ayrı fotoğrafı aynı posta koyamadım bir türlü. Bu da kuru alanın üstten görüntüsü.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    100.9 KB · Görüntüleme: 375
  • image.jpg
    image.jpg
    128.6 KB · Görüntüleme: 384
Cvp: Cumberland Slider'ım için Plastik Kaptan Kuru Alan

yaratıcı ama görsel açıdan daha güzel olması için camcıda bi kuru alan yaptırabilirdin o zaman efsane olurdu, emeğine sağlık :smile:

Güzel olmuş eline sağlık. İki konu var. Biri kuru alandaki küçük renkli tsşlar akvaryuma düşmemeli. Boyaları salınım yapar, yutarsada boğazında kalabilir. Diğeride lamba biraz uzak geldi. Kuru alan ısısını ölçüp 31-33 derece aralığını yakaladın mı?

Maşallah ufaklık hemen keşif yapmış.

benimde hoşuma gitti. eline sağlık ucuz yollu kuru alan yapmak için güzel bir örnek olur arkadaşlara emrenin dediklerine aynen katılıyorum bir daha yazmayım.

Yorumlarınız için teşekkür ederim, lambayı derece ile kontrol ederek biraz daha yaklaştırdım. Taşlar köşelerde. Yine de kontrol ediyorum düşüp düşmediklerinden emin olmak için. Hem evdeki malzemelerle yapılması hem de ufak bir akvaryumun üzerine camdan bir kuru alanın yapacağı ağırlığı göz önünde bulundurarak bu yola başvurdum.

Gayet güzel ve kaplumabağalara uygun bir alan olmuş.Ama o renkli taşları çıkarsan daha iyi olacak gibi :133:

Renkli taşlar suya düşmediği için bir sorun oluşturacağını düşünmüyorum. Kaydırmazı tutması için koydum. Suda olmadan salınım yapma gibi bir ihtimalleri yok diye biliyorum :smile:

Geri