Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dalgıç florasan

Dilan1903

Taç 2 Üye
Mavi dalgıç florasan aldım taktım duruşu o kadar güzel ki Akvaryumda istediğim renk tonu. Dalgıç florasan lamba kullanan var mı ? Varsa gece açık bırakıyolar mı kapluşları rahatsız eder mi bunun için kullanan arkadaşlar varsa bilgi istiyorum

kuru alan lambasi sondukten skrna 1-2 saat calisir gecr boyu acik kalmaz

Bu sekildeydi
mailto:/9oOGVo
Böyle yaptım bu şekilde ışık loş oldu bence uyuyabilirler
mailto:/nMBE2R

Dalgıç florasanda uyumuyorlar. Ve çok büyük almışsın 6 wattlık olandan alsaydın keşke. 30 cm boyunda. Su dışından konumlandırsan iyi olur. İlk kullandığım içine su almıştı. 12 volt olduğu için hayvanlara birşey olmadı ama yine de su dışına üste konumlandırdım.

Akvaryumda bitki yada mango kökü olsa kafasını içine sokup uyur ama taban boş. Çok hayvanlı ortamda biri coştu mu diğerleri de ona uyuyor ve yorulana kadar da uyumuyorlar. Bu seferde uyku düzenleri bozuluyor uykuyu tam almayınca da hırçınlaşıp agresif oluyorlar.

Işık fazla değil şuan uyuyolar aslında ama gece gözlemlicem ama su dışına koycam çarpar diye bende korkuyorum açıkçası

Yüzeyde dinlenme sopası olarakta kullanıyorlar ama belli bir boya geldiklerinde kabuklarının çarpıp kırma riski de var. Sonuçta basit cam ısıtıcılarla aynı ayarda cama sahip.

Evet zaten onu düşündüm ilerde çıkarırım dedim ama şimdiden çıkarmış oldum böyle de oldu

İlerde ısıtıcıyı kırıp elektrik çarpma riski var mı?

Quartz camlıları kırmaları zor. Kristal camlılar şiddetli darbe yerse; normal cam tüplerin şansı yok. 8 cm boyundaki kaplumbağanın roxin cam ısıtıcıyı kırdığını arkadaşta gördüm. Rampa önü yerler riskli hayvanlar suya hızlı indiği için istemsiz olarak çarpabiliyor.

Rampa önünde değil ama filtre ısıtıcıya bakıyo ya filtre onu itince ısıtıcıya yapışıyor haliyle kırılma riski yüksek kırılmasına kırılsın ama elektrik çarpmasın

Kaliteli markalarda devre kesme özelliği var ama alt seviyelerde bu sistem yok.

Konu dışında bir sorum daha olcak ama silip kumu ne kadar zamanda bir yenilemeliyim eskisini ne zaman atıp yenisini dökcem?

Özür dilerim silis

Mantar yada asalak parazit olmadığı sürece yenilemeye gerek yok. Tabandaki kiri dip sifonu ile temizledikten sonra kumu karıştır. İçinde pislik kalmışsa havalansın kumun her alt kısmıda havalanıp yıkanır koku yapacak şeyler temizlenir. Sonra durulmasını bekleyip yine kir varsa dip sifonu ile temizleyip en son suda yüzen kirleri alırsın. Ama önce iç filtreyi temizleyip kenara koy. Hem uçan kumu çekmesin hemde çalkalanmadan dolayı kirler hazneden boşalıp dökülmesin.

Cvp: Dalgıç florasan

mailto:/evcil-hayvan/hagen-elite-hava-kabarcik-seti-220723860

dinlenme sopası olarak kullanıyorum tavsiye ederim kırılma vs derdi yok akvaryumda kötü de durmuyor

Kalınlığı dış filtre borusu kadar var mı daha mı ince yoksa.

O halde küçük hayvanlar için uygun. Geniş çaplılara tutunmaları ve kavramaları zor oluyor. Bu açıdan yavru hayvanları olanlar için önerilecek bir ürün. Uzun olması da iyi hayvanlar yorulduğu yerde gidip tutunabilir.

Cvp: Dalgıç florasan

valla hilmesu 13-14 cm rampa ile bunun arasına sıkıştırıyor kendini o şekilde takılıyor tamam biraz eğiliyor o zaman :D , 2 parçayı bir yere tek parçaya başka yere koydum, bakalım pleksi aldım yeni rampa bükücem bizimkine eski rampayı da su altı dinlenme alanına çeviricem yeni rampa ile aynı askıda kalma numrasını yapabilcek şekilde yerleştircem  :D

Geri