Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

değişik bir hareketi var

zeyneppp

Yeni Üye
Merhaba. Benim su kaplumbağam kuru alanında sürekli aşağıya bıraktığım fotoğraftaki gibi hareket yapıyor. Bunun nedenini öğrenebilir miyim?

Ekran Resmi 2021-09-14 18.31.02.png

Su ısıtıcı ve kuru alan ısıtma ampulü bulunuyor mu?

Eğer bulunuyorsa su 28, kuru alan 32 derecede mi?

Kaplumbağa esintiye maruz kaldı mı?

Kaplumbağada iştahsızlık, yan yüzme gibi bir durum var mı?

Bu hareketi yaparken kafası öne arkaya gidiyor mu?

Bu hareketi genelde akciğer enfeksiyonu geçiren kaplumbağalar yapar.

Çene altı oynatmayı mı?

Su ısıtıcı ve kuru alan ısıtma ampulü bulunuyor mu?

Eğer bulunuyorsa su 28, kuru alan 32 derecede mi?

Kaplumbağa esintiye maruz kaldı mı?

Kaplumbağada iştahsızlık, yan yüzme gibi bir durum var mı?

Bu hareketi yaparken kafası öne arkaya gidiyor mu?

Bu hareketi genelde akciğer enfeksiyonu geçiren kaplumbağalar yapar.
su ısıtıcısı var ve sıcaklığı hep 28 derecede sabit. lambası yok çünkü uv ışınlarını güneşten almasını sağlıyorum. yüzmesinde ya da beslenmesinde hiçbir sıkıntısı yok. yan yüzmesi de yok. ama kafası öne gidip geliyor bu haraketi yaparken.

Seni görünce mi yapıyor o hareketi? Öyleyse o ilgi çekme bana yem ver diyor. Belli sürelerle kafayı aşağı yukarı titretip bazende ses çıkarırlar. Gagalarını tak tak birbirine vururlar.

Her nefes alışta başını ileri atıp nefes almaya çalışıyorsa o akciğer enfeksiyonudur.

Çene altı inip kalkması sürüngenlerde radyatör görevi görür. Soğukkanlı canlı oldukları için vücutları ısı üretmez kendilerini dış ısıya adapte ederler. Çene altında yoğun kılcal damar vardır. Sıcaklandığında kanı buraya gönderip soğuturlar. Isınmak içinde başlarını kaldırıp bu bölgeyi ısıtarak sıcak kanı vücuda yayarlar. Aynı zamanda dış ortam ısısına adapte etmeyi de bu şekilde sağlarlar.

Lamba al. Isıtma lambası gerekli bir malzeme yaz kış sabit bir ısıda ısınmalı. Kabuğunu kurutarak mantar ve yosun oluşumlarının önüne geçip plakaların açılmasını sağlarlar.

Cam arkasından uvb geçmez. Dışarı çıkarsan esintiye maruz kalması yanında zararlı uvc'ye de maruz kalır. Çok sıcaksa güneş çarpması sebebiyle ölme riski olur. Bu şekilde hayvanı ölen arkadaşlar oldu.

Seni görünce mi yapıyor o hareketi? Öyleyse o ilgi çekme bana yem ver diyor. Belli sürelerle kafayı aşağı yukarı titretip bazende ses çıkarırlar. Gagalarını tak tak birbirine vururlar.

Her nefes alışta başını ileri atıp nefes almaya çalışıyorsa o akciğer enfeksiyonudur.

Çene altı inip kalkması sürüngenlerde radyatör görevi görür. Soğukkanlı canlı oldukları için vücutları ısı üretmez kendilerini dış ısıya adapte ederler. Çene altında yoğun kılcal damar vardır. Sıcaklandığında kanı buraya gönderip soğuturlar. Isınmak içinde başlarını kaldırıp bu bölgeyi ısıtarak sıcak kanı vücuda yayarlar. Aynı zamanda dış ortam ısısına adapte etmeyi de bu şekilde sağlarlar.

Lamba al. Isıtma lambası gerekli bir malzeme yaz kış sabit bir ısıda ısınmalı. Kabuğunu kurutarak mantar ve yosun oluşumlarının önüne geçip plakaların açılmasını sağlarlar.

Cam arkasından uvb geçmez. Dışarı çıkarsan esintiye maruz kalması yanında zararlı uvc'ye de maruz kalır. Çok sıcaksa güneş çarpması sebebiyle ölme riski olur. Bu şekilde hayvanı ölen arkadaşlar oldu.
evet beni görünce yapmaya başlıyo genelde çok nadir kendi kendine bu haraketi yaptığını gördüm. Birde kuru alanda uyuması sıkıntılı bir durum biliyorum ama yaz aylarında normal diye okumuştum haftada 1 ya da 2 gece kuru alanda uyumak istiyo. onun dışında hep suda uyuyor.

Sakın ajitasyonuna denk gelip yem verme yakayı kurtaramazsın bu işi iyi biliyorlar. Normal öğün zamanı veriyoruz.

Yazın hava sıcak olduğu için gece çıkıp uyuması sorun değil. Ama eylül-haziran arası üşüme riski olduğu için gece lambası kullanıyoruz. Loş ışık veren 40 watt armut ampulün loşluk derecesine göre mavi yoksa kırmızı bu da yoksa yeşilini alırız. Bu gündüz ısıtma lambası açılana kadar yanar. Zamanlayıcı alırız. Biri açılırken diğeri kapanır aç kapa derdimiz olmaz.

Birde seramik ampuller var ama wattları yüksek.

Hastalık durumları hariç gece çıkmaları çok olmaz hatta nadirdir.

Sakın ajitasyonuna denk gelip yem verme yakayı kurtaramazsın bu işi iyi biliyorlar. Normal öğün zamanı veriyoruz.

Yazın hava sıcak olduğu için gece çıkıp uyuması sorun değil. Ama eylül-haziran arası üşüme riski olduğu için gece lambası kullanıyoruz. Loş ışık veren 40 watt armut ampulün loşluk derecesine göre mavi yoksa kırmızı bu da yoksa yeşilini alırız. Bu gündüz ısıtma lambası açılana kadar yanar. Zamanlayıcı alırız. Biri açılırken diğeri kapanır aç kapa derdimiz olmaz.

Birde seramik ampuller var ama wattları yüksek.

Hastalık durumları hariç gece çıkmaları çok olmaz hatta nadirdir.
bana alabileceğim lambaları önerir misiniz peki

Bu linkte yazmıştım. Onları inceleyebilirsin. Konu içlerinde lambalarda ampullerde var.

Geri