Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Deri Hastalığı mı?

kara657

Yeni Üye
Merhaba, bağa boyu yaklaşık 15-20 cm olan kızıl yanaklı su kaplumbağamın özellikle ön bacaklarının gövdesiyle birleştiği yerde sümüksü beyaz bir sıvı kaplı. Bu bir hastalı mıdır?[attachment=2187][attachment=2187][attachment=2187][attachment=2187]

Deride soyulma var mı ? O mukozayı aldıktan sonra yine oluşma oldu mu ? Olursa o bölgenin resmi iyi olur.

Dış filtren yoksa suyuna metilen mavisi damlat.

Akvaryumda kaç litre su var ? Yakın zamanda yeni bir şey koydun mu suya ?

O bölgede mukozayı aldıktan sonra derinin kendinde farklı bir renk oluşumu var mı ? Kırmızı yada beyaz.

Cvp: Deri Hastalığı mı?

cem' Alıntı:
Deride soyulma var mı ? O mukozayı aldıktan sonra yine oluşma oldu mu ? Olursa o bölgenin resmi iyi olur.

Dış filtren yoksa suyuna metilen mavisi damlat.

Akvaryumda kaç litre su var ? Yakın zamanda yeni bir şey koydun mu suya ?

O bölgede mukozayı aldıktan sonra derinin kendinde farklı bir renk oluşumu var mı ? Kırmızı yada beyaz.

Deride soyulma yok. Az miktarda oluşma oldu sanırım. Yaklaşık 10 litre. Koymadım. Farklı bir renk oluşumu yok

Fotolar: 
mailto:/6kAq29.jpg
mailto:/XoQqoD.jpg
mailto:/N4vg4L.jpg

Temiz gözüküyor. Su oranı çok düşük en az 120 litrelik bir akvaryum lazım. Derinlik ve boyca uzun bir akvaryum sağlıklı gelişmesine de etken.

Sudaki yem artığı ya da kirden o bölgede bir miktar mayalanma olmuş. ayak katlı kaldığı için o bölgeye yapışmış. bu da hayvanın yüzeceği alan olmadığından kaynaklı hayvanın yüzebileceği oranda su olduğu taktirde bacağını tam açacağı için o bölgede birikim olmayacaktır. Akvaryumdaki su sıcaklığı ile aynı su sıcaklığında su değişimi yapıldıktan sonra bir damla metilen damlat. Bu olası bakteri oluşumunu yok eder.

Su az olduğu için sürekli her gün değişim gerekecek. İdrar yaptığı için amonyak seviyesi her daim yüksek olacaktır. Su oranı ne kadar çok olursa kirlenme ve amonyak seviyesindeki yükselme de o oranda az olacaktır.

Su ısıtıcı, filtre kuru alan, ısıtıcı lamba mutlaka olmalı. Lakin su seviyesi düşük olduğu için ısıtıcı olmaz. Hava teması olursa cam patlar. kışa doğru gidiyoruz büyük bir akvaryum ile birlikte bu ekipmanları temin et. hayvan hastalanmasın. bir de bu konuyu incelemeni öneririm. daha detaylı anlatım var.
mailto:/forum/konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu-10252.html

cem' Alıntı:
Temiz gözüküyor. Su oranı çok düşük en az 120 litrelik bir akvaryum lazım. Derinlik ve boyca uzun bir akvaryum sağlıklı gelişmesine de etken.

Sudaki yem artığı ya da kirden o bölgede bir miktar mayalanma olmuş. ayak katlı kaldığı için o bölgeye yapışmış. bu da hayvanın yüzeceği alan olmadığından kaynaklı hayvanın yüzebileceği oranda su olduğu taktirde bacağını tam açacağı için o bölgede birikim olmayacaktır. Akvaryumdaki su sıcaklığı ile aynı su sıcaklığında su değişimi yapıldıktan sonra bir damla metilen damlat. Bu olası bakteri oluşumunu yok eder.

Su az olduğu için sürekli her gün değişim gerekecek. İdrar yaptığı için amonyak seviyesi her daim yüksek olacaktır. Su oranı ne kadar çok olursa kirlenme ve amonyak seviyesindeki yükselme de o oranda az olacaktır.

Su ısıtıcı, filtre kuru alan, ısıtıcı lamba mutlaka olmalı. Lakin su seviyesi düşük olduğu için ısıtıcı olmaz. Hava teması olursa cam patlar. kışa doğru gidiyoruz büyük bir akvaryum ile birlikte bu ekipmanları temin et. hayvan hastalanmasın. bir de bu konuyu incelemeni öneririm. daha detaylı anlatım var.
mailto:/forum/konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu-10252.html
İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Genelde şehir dışında bulunduğum için fazla ilgilenemiyorum malesef.

büyük akvaryumun bir avantajı da bakım sıklığı ve kirlenme derecesinin az olması. filtreye carbon zeolite karışımı filtre malzemesi koyarsan bu da suyu bir süre temiz tutacaktır. fluvalin böyle bir ürünü var. önceden önermişmiydim hatırlamıyorum ama kullanman faydalı olacaktır. içinden bir tane torba çıkıyor sığacak oranda doldurursun. senin filtre ufak 2 sene yenilemeyle rahat götürür. bunu göz önüne alırsan hesaplıya geliyor. ben büyük dış filtrede yarısını koyup kullandım 3 ayı geçti hala etkisi sürüyor.

mailto:/Product/fluval-zeo-karbon-filtre-malzemesi-1200-gr/JPM013568?kat=242

Geri