Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

deride soyulma

atalay

Yeni Üye
Kaplumbağamın kabuğundaki renk değişiminden dolayı veterinerin önerisiyle Povidin iyot tedavisine başlamıştım 3-4 gündür. Bu gün boynunda böyle bir soyulma fark ettim bu normal mi kabuğuda pul pul soyuluyor çünkü. Açık yara gibi göründüğü için panik oldum neden olmuş olabilir?

Ekli dosyalar

• * Image 2024-02-20 at 21.59.11.jpeg
    * Image 2024-02-20 at 21.59.11.jpeg
    100.7 KB · Görüntüleme: 17
  • * Image 2024-02-20 at 21.59.08.jpeg
    * Image 2024-02-20 at 21.59.08.jpeg
    116 KB · Görüntüleme: 17
Kaplumbağamın kabuğundaki renk değişiminden dolayı veterinerin önerisiyle Povidin iyot tedavisine başlamıştım 3-4 gündür. Bu gün boynunda böyle bir soyulma fark ettim bu normal mi kabuğuda pul pul soyuluyor çünkü. Açık yara gibi göründüğü için panik oldum neden olmuş olabilir?
cinsi cok guzel

Pembelik hayvanin heryerinde soguk musluk suyuna temas ettireyin hayvani. Hayvan hasta duruyor yuvanın fotoğrafını atın hastalığı ekipman eksikliginden olabilir. Yara icin admin daha iyi bilgi verir.

O ilacı bırakın. Kabuk ve deri atımları büyüdükçe olur bu normaldir.

Yalnız bu deri değişimi normal bir durum değil. Direk üsteki deri yüzülmüş.

Yem ne markaları kullanıyorsunuz? Ekstra gıda veriyor musunuz?

Vitamin kullanıyorsanız ne marka?

Uvb kullanıyorsanız günde kaç saat yakıyorsunuz?

Isıtma lambası mesafesi uygun mu? Hayvan çanağa temas etmiş olabilir mi?

Arka ayak boşlukları ve bacaklarda da kızarıklık var mı?

Geri