Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

dip supurgesi

By Kopil

Bronz 5 Üye
tavsiye ettiğiniz kullandığınız var mi bir de bu alet surekli suda mi kaliyor simdiden tesekkurler

Cvp: dip supurgesi

Sürekli suda kalmıyor, dip çekimi yapacağınız zaman hortumu dibe kadar batırıp temizliyoruz, dipteki artıkları ve suyu başka bir kovaya çekiyoruz. Ben marka model bilmiyorum pillileri var veya en ucuz pompayla çekim yapanlar var.

benm war suyu cekmek icin bn sadece dipteki pislklri temzlycm

dostum ben açıkhava basıncını kullanıyorum :) şöyle yapıyorsun, hortumu suyun dibine batırdın tamam, diğer ucunu, suyun içindeki ucundan daha alçak şekilde tutup ucuna kadar suyu çekiyorsun, sonra ağzına girmeden kovaya boşaltmaya başlıyorsun.. aynı mantık ben yıllarca bunu kullandım, tek uyarım, aman ağzına su kaçmasın :)

Eheim pilli dip süpürgesi var. Ama çokta verimli değil. O kadar para vermeye gerek yok.
Şimdi Tera nınkini aldım. Dipte başlığı sallıyorsun bir şekilde suyu çekiyor. Ama onu daha kendim denemedim. Pet shopta denedik, iyiydi.

2kaplan' Alıntı:
dostum ben açıkhava basıncını kullanıyorum :) şöyle yapıyorsun, hortumu suyun dibine batırdın tamam, diğer ucunu, suyun içindeki ucundan daha alçak şekilde tutup ucuna kadar suyu çekiyorsun, sonra ağzına girmeden kovaya boşaltmaya başlıyorsun.. aynı mantık ben yıllarca bunu kullandım, tek uyarım, aman ağzına su kaçmasın :)

Emre Kardeş Bu Su ağzımıza girse nolcak . hortumu çekerken ağzıma benzin kaçtı :D 2 vodka içmiş gibi dolandım :D

çaktırma benimde kaçtı :D dikkatli olmak gerek işte, bu hayvanlar bir mikrop taşıyordu tehlikeli bir şeydi, o yüzden dikkatli olmak gerek.. ama ben gerçekten bu '' manuel '' olaydan çok verim aldım..

2kaplan' Alıntı:
çaktırma benimde kaçtı :D dikkatli olmak gerek işte, bu hayvanlar bir mikrop taşıyordu tehlikeli bir şeydi, o yüzden dikkatli olmak gerek.. ama ben gerçekten bu '' manuel '' olaydan çok verim aldım..

kolayı var hortumu alcaksınız lavoboda ağzına kadar doldurcaksınız hortumun 2 tarafınıda elinizle kapatcaksınız sonra hortumun bir tarafını akvaryuma bir tarafınıda kova yada şişeye tutacaksınız ilk akvaryuma soktuğunuz hortumu bırakcaksınız sonra kova yada şişeye olanı sonrada zaten hortum suyu ve pislikleride çeker alın size dip süpürgesi :D ağza filan kaçtı derdi yok ;)

2kaplan' Alıntı:

Salmonella bakterisi.
Küçük çocuklarda ve yaşlılarda ölümcül olabilecek kadar tehlikeli. Yetişkinlerde yüksek ateş ve yoğun sindirim sistemi bozukluklarına sebep oluyor diye okumuştum.
Hatta uzun yıllar kaplumbağa besleyenler bu bakteriye karşı bağışıklık kazxanabiliyormuş. Ama bu bir ihtimal ve her insanda olacak diye bir kesinlik yok. Yani risk alınmayacak kadar tehlikeli.

Geri