Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dış filtre önerisi

Didemözkan

Yeni Üye
Merhabalar, tetra ex 1200 dış filtrem motoru yandığı için çalışmıyor. Yetkili servisten Üretimi olmadığı için tamir edilemeyeceğini öğrendim.
Tetra ex 1500 ü almayı planlıyorum ancak bütçemi çok aştığını farkettim
150-200 lt lik akvaryumum var. Nispeten uygun fiyatlı filtre öneriniz olur mu?
Şimdiden çok teşekkür ederim

Tetra ex 1000 plus modeli çıktı o akvaryuma uyar. Yada lifetech markaya bakın. 1200 lt/h debi üstü akvaryuma fazla gelir.

Motor elektrik dalgalanması kaynaklı yandı ise UPS alıp ona takın. 600 VA normalde tüm ekipmanları kaldırıyor ama 800 VA daha garanti olur. Elektrik kesildiğinde pilin tazeliğine göre 15-20 dakika daha çalışmaya devam eder.

Yada sigortalı çoklu priz alın. Bu daha hesaplı akım dalgalanması olursa sigorta düğmesi atar. Bastırırsınız devreye girer.

Tetra ex 1000 plus modeli çıktı o akvaryuma uyar. Yada lifetech markaya bakın. 1200 lt/h debi üstü akvaryuma fazla gelir.

Motor elektrik dalgalanması kaynaklı yandı ise UPS alıp ona takın. 600 VA normalde tüm ekipmanları kaldırıyor ama 800 VA daha garanti olur. Elektrik kesildiğinde pilin tazeliğine göre 15-20 dakika daha çalışmaya devam eder.

Yada sigortalı çoklu priz alın. Bu daha hesaplı akım dalgalanması olursa sigorta düğmesi atar. Bastırırsınız devreye girer.
Çok teşekkür ederim

Olur. Ama bunda tetra kalitesi beklemeyin. Bazıları ses yapıyor diyor bazıları sesssiz diyor. O konu belirsiz.

Geri