Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

dış filtre yorum ve önerileri

anka

Bronz 3 Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Uzun zamandır iç filtreyle idare ettiğimiz akvaryumumuza şimdi dış filtre almayı düşünüyorum .
Her sitede farklı yorum her kullanıcıda farklı bir şikayet bunları okuyunca kafam iyice karıştı . Tetra nın yeni seri 1200 modelinin fiyatını düşük gördüm ( 230 tl ) bunun sebebini bilmemek beni teretdütte bıraktı (kullanıcılarında çokta şikayet var ama ne derece doğru ) akvaryum 200 lt civarı tek kaplumbağam var bütçe konusunda çok iyi bir bütçem yok mak. 300 tl verebilirim oda elk.tük. konusunda performansıyla orantılı bir filtre olur sa yoksa 200 tl gibi bir rakamı biraz zorlarım .Bildiğim kadarıyla forumda cem ve berrakerkin arkadaşımız tetra 1200 kullanıyordu bu modelde sizlerin yorumu benim için değerli olacaktır .Diğer markaların modelleri konusunda fikri ve bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim . Herkese iyi forumlar

Bende kucuk akvaryumumda kullaniyorum borularin seffaf olmasi kotu cok birikiyor iclerindr gunesi gorunce yosunda yapiyor birde debi cok hizli dusuyor onun disinda mekanik bir aksaklik ben gozlemedim

motor sağlam. hortumlar geniş bu ileri zamanda çok kir yoğunluğuna bağlı bir miktar debiyi düşürüyor ama sende hayvan tek olduğu için bu sıkıntı olmaz ve uzun süreli değiştirmeden kullanabilirsin. üzerinde new yazısı olanlarda sıkıntı yok.temizleme sırasında kapağı ne şekilde çıkardıysan o şekilde takacaksın.

hortumları şeffaf olduğu için alg oluşumu gözleniyor. o kiri bu fırça ile temizleyebiliyoruz.
mailto:/Product/jbl-cleany-hortum-fircasi

eğer ürün sıfır, dolu ise ve site güvenilir ise 230 tl'ye çok ucuz. ekstradan zeolit ve lav taşı veya substrat alacaksın. bu ürünler her filtre için lazım. dolu yazanlarda seramik, bioball ve carbon filtre var.

Cvp: dış filtre yorum ve önerileri

şöyle bir sıkıntı okudum tetralarda yeni seri dahi olsa su sızdırma oluyormuş biraz riskli gibi geldi bana musluklar için falan çok hassas diyorlar tabi bazı yorumlarda tam tersi olumlu anlamda ,atman ın bir kaç modeline baktım çok ucuz değiller elk.tüketimi de fazla daha hesaplı markalar var jebo , astro ,quik vs. ama tüketim konusunda neredeyse 1.5 senede tetrayla falan aynı rakam a geliyor kaldı ki ses problemi de şans işiymiş birde jbl cristal profi e901 e baktım fiyat 340 tl biraz bana pahalı ama tüketim çok az 11 w bunun hakkında da biraz araştırma yapıyorum umarım sağlam birşey bulurum şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

bende birkez kaçak oldu o da filtre malzemesini fazla koyduğum için sepet tam oturmamıştı. azaltınca olay çözüldü. sorun sepetlerin tam oturmamasından dolayı oluşuyor. hafif eğimli olursa bu kapağı aralık bırakıyor. kapak tam oturduktan sonra aralık var mı kontrol edip sonra mandallarını kapamak lazım. sese gelirsek içinde hava kabarcığı kalırsa ses yapıyor. gidince seste kesiliyor. musluklarına çok asılıyorlarsa haliyle kırılır. musluktan yana hiç sıkıntım olmadı.

jebo astro ve türevleri yüksek wattlı ve ses geliyor. uzun vadede harcadığı elektrikle en iyi filtre parasını yakalıyorsun. alman eli değmiş ürünler tercih sebebi. jbl konusunda bilgim yok. en az 3 sepetli olsun, varsa 4 sepetli olanlar daha iyi.

Evet kapaklar birbirine tam oturmayabiliyor ama oturduktan sonra da sizdirma sikintisi yok, bence mandallar saglam bile denebilir, dolabin iceresinde sesi gercekten duyulmayacak gibi

Elektrik tuketimi konusunu bilemiyorum

Geri