Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Uzun yol gelişmeler

Kaplumbikçi61

Bronz 5 Üye
1 yıl kadar önce daha 3-4 aylık olan kaplumbağamla nasıl yol gidiceğimizi sormuştum o zamanda beri idare ettik. Şimdi 1 yaşını geçti biraz büyüdü ve hareketlendi. Yolda bakmak çok zor oluyor. Ne yapmalıyız evde mi bırakalım (140Lt akvaryumu var) yanımızda mı götürelim (gittiğimiz yerde 20Lt yedek akvaryum var) götüreceksek yolda nasıl gidelim, karanlık gürültü hareket onu nasıl etkiler?

Not: Cem bey beni önceden hatırlarsınız belki de deprem sonrası bir süre siteye giremedim hesabım da silinmiş geri açtım bu sorun bana mı özgüydü mesajlarımı geri açabilir miyiz?

Şimdiden teşekkürler

Sunucumuz hacklendi. Bağlı olan sitelerle birlikte bizimki de gitti. Elimizdeki eski kayıtları yükledik, bir seneye yakın bilgi ve üyelikler gitti.

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

Kaç gün kalacaksınız?

Sunucumuz hacklendi. Bağlı olan sitelerle birlikte bizimki de gitti. Elimizdeki eski kayıtları yükledik, bir seneye yakın bilgi ve üyelikler gitti.

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

Kaç gün kalacaksınız?
Geçmiş olsun.

Kabuk boyu 12 cm civarı

Bu sefer iki günlük bayramda da geleceğiz büyük ihtimalle yazın 1 haftayı geçen zamanlar da olur.

2 gün fazla değil yemi biraz fazla verirsiniz, kuru alana da bir miktar koyarsınız, dışkısını da yer idare eder.

Ama 1 hafta fazla. Birini bulup günde bir kez yem verme olanağı olursa dursun yoksa yanınıza almanız gerekiyor.

2 gün fazla değil yemi biraz fazla verirsiniz, kuru alana da bir miktar koyarsınız, dışkısını da yer idare eder.

Ama 1 hafta fazla. Birini bulup günde bir kez yem verme olanağı olursa dursun yoksa yanınıza almanız gerekiyor.
Yem verecek birini bulabiliriz ama asıl takıldığım konu yalnız kalması. Psikolojisini etkiler mi

Bunlar asosyal canlılar tersine civarlarında kimse olmayınca daha rahat ediyorlar.

Benim şahsi deneyimimdir. 40 gün hayvanları görmemiştim beni unutmuşlar. Suda tabana kaçma, tedirginlik yeme gelmeme gibi... Sil baştan tekrar başladık. 10 günü geçkin eski ilişkimize döndük.

Geri