Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ecolite lamba ile gece ışığı denemesi

Cvp: ecolite lamba ile gece ışığı denemesi

cem' Alıntı:
akrilik boyalar ısıya gelmez. üzerinde yanıcıdır ibaresi olan boyalardan uzak durulmalı. yalnız bu işi su bazlı yağlı boyalar çıktı. onlar uyabilir. veya su bazlı duvar boyaları. ben duvarları boyadığımda ampule de geldiğini ve bu şekilde bir süre kullandığımı hatırlıyorum.

AEK' Alıntı:
Ecolite 52 w olanlar kullanılıyor. Ama Emin güzel değinmiş, derece ile ölçülmeli. Aynı ampulü ben 16 cm mesafeden tutuyorum. Bu farklar evlerin yani hayvanların bulunduğu odalarında ısı farkının ampulün etkisini belirlemesinden kaynaklı. 40 w soft ampul 16 cm mesafede uygun. Oda sıcaklığına göre bu mevsimde 30-34 derece bir ısıyı sağlar bence. Genede ısıyı ölçüp mesafede oynama yapılabilir.

Bence gece lambasıda 40 w tan aşağı olmamalı. Kuru alan su ısısından aşağı kesinlikle düşmemeli.

Abiler, bu işi hallettim herhalde. Az önce Ankara'dan döndüm ve son denemem yapıyorum. 6. gün olacak bununla ve hepsinde boş bir alana 4 saat aralığında tuttum lambayı. Bugün son denemeyi yapıp detaylı hakkında yeni başlık açıp değineceğim.

Umarım olumlu netice çıkar. Gece ısı ihtiyacı olanlara büyük faydası olur.

İs yogunlugu durumundan dolayi bu aralar üzerine dusemedim ama son bos alanda denemeyi yapip bu gece akvaryumda denemeyi duunuyorum Emre abi. Denedikten sonra paylasayim ki olurda uyutmamazlik vs olursa yarar derken zararli bilgiler paylasimi yapmayayim burada

Geri