Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Eheim Classic 2213 Aldım İç Malzemeleri Nasıl Olmalı ?

erguven17

Yeni Üye
Merhabalar,

Biraz araştırmadan sonra fazla büyük olmayan akvaryumuma Eheim Classic 2213 Dış Filtre aldım. Kendi iç malzemesi olmadan gelecek. İç filtre malzemesi olarak ne temin etmeliyim. Elimde mevcut Eheim karbon, Prodac Zeolite, seramik halka ve JBL elyaf var. Ekstra substrat almalımıyım ve dizilimi nasıl olmalı.

Şimdiden teşekkürler.

Yanlış hatırlamıyorsam o filtreler sepetsizdi ve su alttan girip üstten çıkıyordu. Buna göre en alta seramik üstü sünger üstü elyaf üstü zeolite üstü elyaf üstü carbon üstü elyaf üstü lav taşı veya substrat pro üstü elyaf elyafları ıslatıp yerleştireceksin boşluk kalırsa elyafın kalınlığını artırırsın.

Şebeke suyu kullanıyorsan seachem phosguard kullan bu yosun, alg, fosfat ve silikatı ayrıştırır. 100 litrede bir çorba kaşığı kullanıyorsun. Filtre torbası yok onu alacaksın. Bunu karbon ile zeolit arasına koy. İlla almana gerek yok.

Cvp: RE: Eheim Classic 2213 Aldım İç Malzemeleri Nasıl Olmalı ?

cem' Alıntı:
Yanlış hatırlamıyorsam o filtreler sepetsizdi ve su alttan girip üstten çıkıyordu. Buna göre en alta seramik üstü sünger üstü elyaf üstü zeolite üstü elyaf üstü carbon üstü elyaf üstü lav taşı veya substrat pro üstü elyaf elyafları ıslatıp yerleştireceksin boşluk kalırsa elyafın kalınlığını artırırsın.

Şebeke suyu kullanıyorsan seachem phosguard kullan bu yosun, alg, fosfat ve silikatı ayrıştırır. 100 litrede bir çorba kaşığı kullanıyorsun. Filtre torbası yok onu alacaksın. Bunu karbon ile zeolit arasına koy. İlla almana gerek yok.

zeolite, carbon ve substrat pro yu filtre torbasına koyuyormuz ? seachem phosguard alıcak bütçem yok şuanda.

Prodac zeolitin torbası kalınca yaygın olması için o torbadan çıkarıp diğer torbaya koyuyoruz.

Carbonu da yarım litre yeterli torbaya döküp kaba kiri çıkıncaya kadar yıkıyoruz. Siyahlık tam gitmez. O şekilde filtreye koyuyoruz. Kurulum sonrası ilk çalıştırmada su verişi kovaya verip suyu boşaltıyoruz. Bu su ile carbonun kalan siyahlığı çıkar. Su durulur sonra fişi çekip akvaryuma monte edersin. Fişi takarsın.

Substratı da torbaya koyarız. Bu çıkarırken kolaylık sağlar. Tek tek toplaması dert olur.

Torbada ti-sert marka kullan. Diz altı kadın çorabı da iş görür. Müjdeninkiler 1 tl iki tane olunca 50 kuruşa geliyor. Bu çorap enleme fazla yayılmaz. Bunda malzemeyi uzunca yayıp çorabı ortadan ikiye katlayınca dairesel şekil olur.

Phosguard için acele etme. Şu ankileri kullan. Zamanla ihtiyaç belirtileri belli olur. Clearmec'e de gerek yok. Carbon aktif olduğu sürece onun işlevini de görüyor.

zaten bu ilk kurulumda çok çeşide girmeye gerek yok. Akvaryumun durumuna göre artırma yoluna gidilir. Bu ilk kurma ve temizlikte acemiliği atacaksın. Sonrası rahat.

Malzemeleri yeni tamamladım. Herşeyi kuralına uygun şekilde hazırladım. Herşey güzel çalışıyor ama temiz suya giden muslukların birleşme yerinden su akıtıyor. Nasıl bir çözümü vardır acaba, daha 0 alet iademi etmeliyim hemen ?

Aparatı iyi sıktın mı ? contası takılı mı ya da taktın mı ?

Cvp: Eheim Classic 2213 Aldım İç Malzemeleri Nasıl Olmalı ?

İyice sıktım, ellerim su topladı o derece. contası takılı geldi. tek bi noktadan akıyor.

Acaba sıkarken çatlatmış olabilir misin ? Ben hortumu sökerken çatlatmıştım. Çıkarıp dikkatlice bak bir daha. Bir de resmini atabilirsen iyi olur. Musluklu mu musluksuz mu ?

Geri