Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ekipmanlarımız tamam

jarti

Gümüş 5 Üye
mailto:/2dazy0w.jpg

mailto:/1zgdqog.jpg

kıskaçlı lambayla ecolite ampulüde aldık ekipmanlarımız tamam aksesuarlarımz kaldı :)

kuru alan kısa bir süre içinde gelecek suyu çok yüksek olduğu için düşmesin diye küçük bir plaka koyuyordum üzerine sakız yapıştrıcıyla sabitleyip. ısıtıcıyıda 31 dereceye çkardım çünkü su 28 derecedeyken 24 dereceye sabitlendi.

Cvp: ekipmanlarımız tamam

Akvaryumunuz güzel olmuş kuru alan geldikten sonra bile Penn-Plax ı çıkarmayın derim,rampayı çıkarıp suyun yüzeyin biraz altına yerleştirerek dinlenme sehpası niyetine kullanabilirsiniz.Geceleri uyumaları için iyi olur.Gelecek kuru alan Turtle Tapper ise buna gerek yok kendi dinlenme sehpası mevcut zaten.Akvaryumunuza son olarak,silis kum ,mango kökü ve hem görsellik hemde yavru kaplumbağaların tutunması açısından ipek yapraklı bitki alırsanız,mükemmel bir akvaryum olur.

Şimdiden hayırlı olsun,kaplumbağlarınızla birlikte uzun bir ömür dilerim.

Gayet güzel oluyor. Zorunlu ekipmanlar tamam. Kuru alan ısısını ölçtün mü? Uygun değere gelmiş mi?

şöyle bir sorunum var emre abi aldığım ürün bu

kıskaçlı lamba

fakat sağlam durmuyor menteşeyle sağa sola dönüyor hatta şu anda geri çkardım. bunu nası sabitleyeblirim?

duvarada monte etmek için vida yeri var vitrinin ağzıda geniş geldi. naapsam?

Biraz önce benimde aklıma bu boyutta lambanın cama çok yük yapacağı gelmişti. Gerçi camın kalın ama genede lamba çok uzun. Akvaryumun yanına altı ağırlıklı kıstırabileceğin metal bir yeri olan bir cisim koysan yada yaptırsan olur bence.

alttaki dolap kenarına sabitlenme olanağı var mı ? duvara sabitlesen kaykılıp çanağın suya düşme tehlikesi olabilir. duvar tarafında boşluk var mı ?

Akvaryum benliğini bulmuş iyi iş çıkardın Güney. Kum, kuru alan ve bitkiler vs. gelince görüntü olarak ta güzel olacak. Eğer alacağın kuru alan Okan'ın dediği gibi topper ise bu uzun boyunla lambaya hiç gerek yoktu. Topper zaten normal kısa boyunla lamba alanı ayarlamıştı.

çözdük skıntıyı vitrinin yandaki parçasına yerleştrdim kafasnıda vidalarından ayarladım elektrikçye götrdüm 2 parçasıda birbrinin aynı dirsekten diğerini sökeblirz dedi şimdlk müdahale ettirmedim.. ampulü yanlş almşım eski usul tekfen bir ampul vardı 75 w onu taktım. ecolite gidip enerji tasarruflu almışız amaç ısı iken :)
yalnız su ısısı 25 derecede sabitlendi. ısıtıcım JBL 100i 160 litreye kadar ısıtablyordu. yukardan 10 cm kuru alan mesafesi var. 28 dereceye ayarlamştım 24 derecede sabitlenmşti 31 dereceye getrdim 25 derecede sabtlendi. ısıtmyor daha fazla ben mi ayarlayamadım?ayarı fişteyken yaptım fişten çkarıp taksam türk usulü :)

Biraz daha artır dereceyi. Ne ısıtıcıymış. Hepimiz bekler olduk :) 1 derece daha artsın kafi bence.

şimdi başında uğraşırken lambayı yaktım içeri gittim geldim o arada kaplumbağ kuru alandan fırlayıp lambaya girmş ampul scaktı annem seslendi :S sabahtan beri yakıyordum bişey olmadı sağlam duruyor ama bişy olmamştır dmi :S

benimkide girmişti lambaya hatta 10-12 cm mesafeden uçmuştu. bir şeyi yoktu. gözlerine ve kafa derisine bak. bir şey yoksa durumu iyidir.

ısıtıcıya biraz zaman tanı. benimki nerdeyse sıcak su takviyesiyle bir günde düzene girdi. tabi sıcak suyu koyduğumda hayvanlar diğğer kaptaydı bunu belirteyim. ısıtıcıyı dipten 15 cm mesafede yanlama koydun değil mi ? dik durmuyor yani. ısıtıcıları kurcalarken fişten çıkarmak güvenlik açısından iyidir.

iyi duruyor fink atıp beni izlyor bir sorun yok. bu lamba beni delirtecek ben geriyorum o aşşağı kayıyor. yarın suyu azaltacağım biraz.

Mazallah suya değme ihtimali olmasında. cama mı dayasan acaba yada iskeleti mi akvaryuma dayasan. Bir yerden desteklemeli belki.

Geri