Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

El / Ev Yapımı Dış Filtre [Resimli Anlatım]

Cvp: El / Ev Yapımı Dış Filtre [Resimli Anlatım]

Beğenileriniz için teşekkür ederim..

Harika bir tasarim, imalat ve paylasim olmus, ellerinize emeklerinize saglik. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

motor un konumu ve nasıl calıstığını daha detaylı gösterebilir misiniz?

selamlar.. bu hobide yeniyim 60 lt akvaryum yaptım ve 2 su kaplumbagası aldım.. malzemelerim tam birtek sera marka yem yok burda tek sıkıntım o dur.. ancak 1 aydır akvaryum suyunu hiç temiz göremiyorum ne dip çekme fayda etdi nede su degiştirme.. sizin anlatımınızdan yola çıkarak malzemeleri aldım ve yapım aşamasına geçtim sonuçları bildirecegim :)

teşekkürler

bayağı ugrasmıssın kardesım ve basarmıssnı gayet guzel olmus eline saglık

Aslında yapılabilir , çok iyi bir paylaşım elinize kolunuza sağlık.

Gerçekten de herkesin anlayabileceği şekilde püf noktaları belirtilerek anlatılmış. Elinize sağlık.

Harika bir sistem fakat sistemi modifiye etsek akvaryumdan filtreye yer cekimiyle aksa sonra motor alvaryuma bassa suyu nasil olur ? :)

Yararlı olmuş. Teşekkürler .)

Bende şuanda 4.5 wattlık iç filtre motoru mevcut sizce onunla yapsam jakuzi için yeterli olur mu ?

jakuzi için değilde içine konacak malzemelerden ötürü debisi az olacağı için performansı olur mu onu düşünmek lazım. bu filtrenin hazne içine direk seachem denitrate koyup kullanabilirsin.

Abi bu filtre yetersiz malesef ucuz diye aldım ama çekimi çok iyi değil.. O yüzden sizden onay gelirse yapmaya çalışıcam

100litre için dolu bir filtre düşünülürsr 8watt civarı bir motor öneririm. O oranda hazneyi de genişleterek büyütebilirsiniz.

Abi yazın 300 litreye kadar çıkıyor su ben hazır alırsam bozulursa başıma dert olsun istemiyorum hani bu şekilde en fazla motor bozulur yenisi alınır ama diğer türlü beceremem ..

mailto:/forum/Konu-el-yapimi-dis-filtremi-uretip-satmayi-dusunuyorum.html

birde bu var abi sence hangisi benim için uygun olur ?

Zaten benim açtığım konu bŞlığında yaptığımı geliştirip senin diğer verdiğin makarna saklama kabı diye geçen daha estetik, sert malzemeden olanını yapmıştım. Yaklaşık 2 sene ben 1 sene de ablam kullandı. Senin jakuzi olduğu için jakuzinin kenarın su seviyesinin üstüne koyarsın gayet uygun olur.

El becerin var ise 2 conta, biraz silikon ve çift taraflı bağlantı elemanı ile imal edebilirsin. 300 litre için 15 watt üzeri öneririm. Kafa motoru yada iç filtre motoru diye satılır ve kutusunda maksimum kaç litre çevirir yazar. Saatte 750-800litreden az çeviren bir motor almazsan seni kurtarır.

emin emreye katılıyorum bu tip dış filtre yapımında 15 w uygun olur. yukarıda eksik yazmışım. 4 w dış filtre için değil iç filtreyi olduğu gibi kullanırsan kendi haznesine denitrate'ı koyarak amonyağa kısmen çözüm bulursun. diğer iç filtrede kiri çeker.

Tamam abi o zaman o makarna saklama kabını yapayım ben değil mi? şuan su az o yüzden bu motorla idare edeyim sonra biraz büyütürüm motoru olur mu

denemekten zarar çıkmaz. randıman alamazsan daha güçlü motor alıp takarsın.

en azından düzenek hazır olmuş olur.

merhaba arkadaslar ben iç filtre yapcam ama bu malzemeleri nerde bulabilirim
4. Akvaryum silikonu [Evde vardı]
5. Seramik halka 500gr [5TL]
6. Plastik bulaşık teli [1TL]
7. Elyaf [Evde vardı]
8. Sert gri sünger[1TL]
9. Lav taşı 500gr [5TL]
10. Zeolit 700gr [7TL]
12. Conta ve sızdırmaz bant [50 krş]

İSTANBULDA yasıyorum ve nerde bulabılırım acaba ??

yanlıs yazmısım dıs fıltre yapcam:)

Geri