Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

El yapımı kuru alanım...

Neadir

Bronz 5 Üye
leğim makinası ve eskiden evde balık bakarkenden kalma bir tül yavrulugum vardı. tül yavrulugun alt tabanını ve orta ızgaralı kısmı keserek bir kuru alan yaptım. leğim makinasının görevi burda bana plastik kısımları eritip kaynastırmamı sağlamaktı. Bu kuru alan bana sadece tül yavruluk maaliyetine geldi yani 5 tl. Tavsiye ederim çok değişik oldu hem kaplumbağayla kuru alana çıkan su ızgaradan akvaryuma tekrar akıp buharlaşmıyor. Hem su tasarrufuda sağlıyor :)

2.foto

İpadden girdiğim için fotoları tek tek yuklüyo özür dilerim

4.foto

Kaplumbağak çok sevdi :)

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    142.7 KB · Görüntüleme: 258
  • image.jpg
    image.jpg
    154.6 KB · Görüntüleme: 222
  • image.jpg
    image.jpg
    86.2 KB · Görüntüleme: 194
  • image.jpg
    image.jpg
    97.4 KB · Görüntüleme: 253
Cvp: El yapımı kuru alanım...

Elinize sağlık resim yan oldugu için görmesi zor oldu ama güzele benzıyor :)

tebrik ederim güzel düşünüp yapmışsın. aslında bakınca kare soba bacası menfezlerinden de böyle birşey yapılabilir. bugün platform baktım petshopta 52 tl dediler.

Beğenmenize sevindim :) tutle bank vb. çok pahalı oyuzden biraz duşunup böyle bişey yaptım :)

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    300.1 KB · Görüntüleme: 142

bende bugün pembe 5 cm kalınlığındaki 10*25'lik pembe strafordan kenarlarına vantuz takarak ve bir köşesini basamak şeklinde keserek kuru alan yaptım. ve böylece su derinliğini yükselttim. şu an pek zaman ayıracak vaktim olmadı. işlerimi bitirdiğimde daha sağlıklı ve sağlam birşey yapmaya bakacağım.

Geri