Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Elektrik

636363

Bronz 3 Üye
Isıtıcıdan elektrik çarpmasını önlemek için ne yapabilirim?

Cvp: Elektrik

Kesin yöntem denilebilecek bir yöntem henüz görmedim, duymadım ve tahminimce de yoktur. Olsa bile muhtemelen maliyet çok yüksek, bakımı çok uğraştırıcı olacaktır.

Belki filtrenin temiz su veren ucuna yalıtkan maddelerden yapılmış büyük hacimi iki üç odacık yapıp bu pistonları asimetrik bir şekilde elektronik olarak zaman ayarlı hareket ettirerek yapılabilir. Tabi elektrik kesintisinde taşma yada sızmayı önlemek için UPS de gerekecektir. Bu da kesin değildir, sadece aklıma geldi. Belki büyük yatırımlar ile geliştirilebilir. (emek ve maddiyat)

Bu nedenle riski azaltmak için bazı şeyler yapıyoruz.

Isıtıcının arızalanarak elektrik kaçırmaması için: Öncelikle doğru hacme, doğru watt olacak teknik verilerde bir ısıtıcı seçiyoruz ve ardından kaliteli bir markanın ürününü seçiyoruz.

Hayvanlar çok büyüdüklerinde ısıtıcıyı kırmamaları için: Darbeye dayanıklı yani dışı cam olmayan ısıtıcılar kullanıyoruz, filtre hortumuna takılan ısıtıcıları inceliyoruz (biraz pahalı) ya da sump'lı bir akvaryuma geçip sump'ın bir gözünde ısıtıcı çalıştırıyoruz.

cenkyenmez' Alıntı:
Kesin yöntem denilebilecek bir yöntem henüz görmedim, duymadım ve tahminimce de yoktur. Olsa bile muhtemelen maliyet çok yüksek, bakımı çok uğraştırıcı olacaktır.

Belki filtrenin temiz su veren ucuna yalıtkan maddelerden yapılmış büyük hacimi iki üç odacık yapıp bu pistonları asimetrik bir şekilde elektronik olarak zaman ayarlı hareket ettirerek yapılabilir. Tabi elektrik kesintisinde taşma yada sızmayı önlemek için UPS de gerekecektir. Bu da kesin değildir, sadece aklıma geldi. Belki büyük yatırımlar ile geliştirilebilir. (emek ve maddiyat)

Isıtıcının arızalanarak elektrik kaçırmaması için: Öncelikle doğru hacme, doğru watt olacak teknik verilerde bir ısıtıcı seçiyoruz ve ardından kaliteli bir markanın ürününü seçiyoruz.

Hayvanlar çok büyüdüklerinde ısıtıcıyı kırmamaları için: Darbeye dayanıklı yani dışı cam olmayan ısıtıcılar kullanıyoruz, filtre hortumuna takılan ısıtıcıları inceliyoruz (biraz pahalı) ya da sump'lı bir akvaryuma geçip sump'ın bir gözünde ısıtıcı çalıştırıyoruz.

Maalesef ailem kızdığı için bir ısıtıcı alamadım daha.
Yoksa aklımda tetra proline var.
Onları tatmin edebileceğim bir yöntem arıyorum.
Maalesef bana kalorifer borusunun altına koyarız öyle ısınır diyorlar.
Ve hala kaloriferleri açmamışız.
Beni elektrik çarpmasından korkuyorlar

cenkyenmez' Alıntı:

Bu arada sump'ın bir gözünde çalıştırıyoruz derken?
Yani ısıtıcı suyun dışında mı yoksa ayrı bir bölmede mi?

Sump büyük akvaryumlarda dış filtre niyetine dolap altında akvaryum gibi ama filtre malzemesi dolu olan sistemdir. Su iletkendir kaçak konusunda çözüm değil.

Tetra yada rubio çelik al. Kaçak yapmaz. Akvaryum ile ilgili işlem yapacağın zaman fişini çekersin olur biter.

kendini yalıtabilirsin tek çözüm bu  :D onun dışında proline için konuşabilirim, başka bi akvaryum kurulumunda ısıtıcı kısa devre olup suyun içinde baya imha oldu, elim suda olmasına rağmen akımı direk kesip sigortayı attırdı. kaliteli markaları kullan ve ısıtıcıya zaman ayarlı priz takma ( en azından proline a ) :) ısıtıcı dışında filtre, aydınlatma vs gibi ekipmanlar kullanıcaksın onlara izin verip ısıtıcıya izin vermemeleri garip

Isıtıcıların hiçbirinde zamanlayıcı kullanmıyoruz. Sadece lambalarda.

Isıtıcı en zaruri ekipman eğer alman konusunda problem çıkarıyorlarsa hayvanı sahiplendir bir an önce yoksa ziyan olacak.

Isıtıcıda tehlikeli olan kullanım hatası o da çalışırken camın hava teması sebebiyle kırılması o da dandik modellerde olan durum. çelik ısıtıcıda birşey olmaz.

Yüzbinlerce insan akvaryum sahibi. Bizim forumda bile 10-12 yaşında çocuklar kullanıyor.

Cvp: RE: Elektrik

cem' Alıntı:
Isıtıcı en zaruri ekipman eğer alman konusunda problem çıkarıyorlarsa hayvanı sahiplendir bir an önce yoksa ziyan olacak.

Isıtıcıda tehlikeli olan kullanım hatası o da çalışırken camın hava teması sebebiyle kırılması o da dandik modellerde olan durum. çelik ısıtıcıda birşey olmaz.

Yüzbinlerce insan akvaryum sahibi. Bizim forumda bile 10-12 yaşında çocuklar kullanıyor.

En yakında tetra proline alacağım.
Hem cam değil plastik hem de kaliteli

Ailene yılın 2016 oldugunu biraz kitap okuyup sosyal hayata dönmelerini sögle ;)

Geri