Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

en pahalı kaplumbağa türleri ve diğer türler (resimli)

Cvp: en pahalı kaplumbağa türleri ve diğer türler (resimli)

Simdi resimlere bakarken aklima geldi albino kaplumbagalara bakim sartlari nedir acaba UV kullanimi var midir mesela

albinolar hassas cilde sahip oldukları için bakım şartları farklı olmak zorunda.

ekledim emre sağol bu ne kadar türdür anlamadım Allah bir yaratmış tam yaratmış ekle ekle bitmiyor. sürüngenlerde en fazla tür kaplumbağaların olsa gerek. 3 günde toplam 12 saat kadar zamanımı aldı nerdeyse. geriye kalanlarıda başka bir zamana bıraktım gına geldi artık. :breh: :smile:

pink bellied lere bayıldımmm!! çok güzel bi konu olmuş hiç bitmesin istedim :) teşekkürler

burada gösterilenler toplam kaplumbağaların 3'te biri daha deniz kaplumbağalarına hiç başlamadım. iş ilerledikçe bulması da o oranda zorlaşıyor. bitmeyecekte ben ne zaman başlarım Allah bilir.

şafak öneride bulunmasaydı. bu işe girmeyecektim. sağol şafak.

mailto:/oaonm9.jpg
Buradaki kaplumbağayla aynı türmü bilmiyorum ama, bizim eskiden (5-6 yıl önce) arazi vardı. Çukurdu. Orada bından 30-40 tane yakalamıştık biz :) Büyük bir kartona koyup besliyorduk. Sonra biraz büyüyünce çok pislik yaptıklarından salmıştık. Bunun bu kadar pahalı olduunu bilseydim bende ticarete girerdim :t65y:

Aynımı bilmiyorum ama kabukları çok benzerdi :)

furkan bu kaplumbağa yanlış hatırlamıyorsam kuzey afrikada yaşıyordu. bu büyük ebatlarda kaplumbağa türkiyede yok. sizin topladıklarınız farklı bir tür.

Alisarp' Alıntı:
Simdi resimlere bakarken aklima geldi albino kaplumbagalara bakim sartlari nedir acaba UV kullanimi var midir mesela

Isı değerleri aynı ama ışık bu hayvanlarda parlak olmazsa bence daha iyi olabilir. Yani zaten önerdiğimiz soft ampul bunlarda kesin şart bence.

cem' Alıntı:
albinolar hassas cilde sahip oldukları için bakım şartları farklı olmak zorunda.

ekledim emre sağol bu ne kadar türdür anlamadım Allah bir yaratmış tam yaratmış ekle ekle bitmiyor. sürüngenlerde en fazla tür kaplumbağaların olsa gerek. 3 günde toplam 12 saat kadar zamanımı aldı nerdeyse. geriye kalanlarıda başka bir zamana bıraktım gına geldi artık. :breh: :smile:

Amerika kıtasının bu hayvanlardaki çeşitliliği çok fazla. Haritayı eklemen çok iyi olmuş.

arkadaşlar bunları yurt dışındanda olsa getirtebilmenin yolu var mı ? burdaki fiyatlar kime göre neye göre sitesi falan varmı

Güzel bir calisms olmus tskler ne cok kaplumbaga türü varmis

kaplumbağaları fiyatlarıyla sınıflandırmak doğru değil bu türlerin satılmasıda

Bunlar ingiliz ve amerikan sitelerinin fiyat belirlemeleri. O fahiş fiyatlara alanlar olduğu sürece bu düzen devam edecek ne yazık ki. Bu uğurda hayvanlara yumurta halindeyken radyasyon verilip genleriyle oynanıyor.

Rio Grande Red Eared Slider

Dışında RES' lere göre sevimli başka tür bulamadım :D

[ Tabii hepsi ayrı güzel de bu benim fikrim :) ]

Baya guzeller var ben painted ve cooterlari severim ayrica diamondbackleri
Ismi rio grande slider :D

Diamondback terrapin benim en sevdiğim. Hayvan çok yönlü :)

Rio Grande Slider ve Rio Grande Red Eared Slider iki farklı tür kaplumbağadır. ;)

Geri