Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Eskişehir'den Sahiplenecek Birilerini Arıyorum.. Erik&Çitlenbik

Erik

Bronz 4 Üye
Merhabalar;

Üç yıldır biziimle olan Erik ve Çitlenbik isimli kırmızı yanaklı su kaplumbağalarımı sahiplendirmek istiyorum. Kaplumbağalarımı pet shoplara vermek istemiyorum veyahut dış ortamda biryerlere salmak istemiyorum. 3 yıldır gözümüz gibi bakıyoruz çünkü bu hayvancıklara. Bizim gibi bakabilecek Eskişehir içinden birilerini arıyorum. Tahminimizce kaplumbağalardan biri erkek biri dişi. Şu ana kadar herhangi bir hastalık geçirmediler. Erik 18cm, Çitlenbik ise 14cm boyutundadır. Kaplumbağalarla beraber eğer istenirse akvaryumunu, motorunu, ısıtıcısını, özel olarak yaptırmış olduğum kuruma alanını, ve ısınma lamba aparatını da beraberinde verebilirim. Resimleri ektedir. Umarım bizim gibi iyi bakacak arkaşlarlarla karşılaşabilirim.

Cvp: Eskişehir'den Sahiplenecek Birilerini Arıyorum.. Erik&Çitlenbik

3. resimdeki dişi; 4 resimdeki erkek. bir diş fırçası ile derisine değdirmeden üst bağayı fırçayı ıslatıp fırçalarsan açılmış plakaları çıkarırsın. erkek olanın tam ense kökündeki ucu sivri küçük parçayı tırnağınla kanırtıp sök. o parça oluşumunu tamamlamış gibi gözüküyor. hayvan boynunu kaldırdığında sıkıntı verir.yan çerçeve plakaları da yokla sarı kenarlar.

hayvanlar gayet güzel sadece kireçlenme mevcut. sahiplendirene kadar içme suyu takviyesi ve eczaneden devit damla alıp kabuğunu peçete ile silip kuruttuktan sonra deviti damlatıp kuru bir yerde 5-10 dakika kadar bekletip tekrar kalanı peçete ile silip akvaryuma alırsın. bu üst plakaları yumuşatıp lamba altında gerdirerek atmasını kolaylaştırır. kabuk sertleştirici gibi de zararlı değildir.

İyi Akşamlar diliyorum Özer Bey. Bende Eskişehir deyim. Erik ve Çitlenbik ' i uygun görürseniz sahiplenmek isterim. İrtibat numarası olmadığı için arayamadım sizi, numaram 0544 718 27 18 Yasin Can

bende alabilirim antalyadayım müsait ekipmanlarım var

telefonum 05315029094

Geri