Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Eve Kaplumbağa Almak İstiyorum

frhtkoc

Altın 5 Üye
Eve su kaplumbağası alacağım ama bir türlü abim izin vermiyor.Ben bu evdeyken eve kaplumbağa giremez çok pis kokuyor diyor. Şimdi balıklarım var onları geri verip kaplumbağa beslemek istiyorum :S

Yardım edin ..

Cvp: Eve kaplumbağa alacam ama..

Eğer sularına iyi bir filtrasyon sağlamazsan kokar yoksa kapluşlar ölmedikçe öyle tek başlarına kokmaz.Abine bu siteyi okut.İkna edilir o zaman.Abinle yaşamıyorsan bir tek evin başka bir odasına da koyabilirsin bence.Ailenin geri kalanından izin alırsan abini ikna edebileceğine inanıyorum.

Kaplumbağalar kötü kokan hayvanlar değillerdir ancak eğer suyunu iyi temizleyemezsen suları kötü kokar. Kaplumbağa ve paludaryumun büyüdükçe daha güçlü bir filtreye ihtiyacın olur.

Bu sitede bu tür konular birçok kez açıldı.Kimisi annesine kaplumbağa aldırmak için açtı.Kimisi akvaryum aldırabilmek için,kimiside ısıtıcı aldırabilmek için :) Bu tür konuların her zaman üstesinden geldik.Eğer bakacak ortamınız varsa veya bu ortamı hazırlayacak imkanınız varsa abinizi ikna edebileceğinize inanıyorum.Forumu araştırın diyorum :)

RE: Eve kaplumbağa alacam ama..

Abine söyle akvaryum temiz olduğu sürece akvaryum kokmaz birde haftadabir fırçala orta sertlikte olsun bunları yaparsan kokmaz.

Kaplumbağa alınmaması taraftarıyım...

Bakabilecek durumda mısın peki? Isıtıcısı,yemler,kuru alanı filtresi hazır mı ? Bunlar hazırsa bakmaman için bir sebep yok abine yine dediğim gibi bu siteyi göster.

Cvp: Eve Kaplumbağa Almak İstiyorum

kapluşlar için acil lazım yada olmazsa olmaz ekipmanları alabilecek maddi güce sahipmisiniz en önemlisi bu..! çünkü sanıldığı kadar kolay değil kaplumbağa ile yaşamak..aşırı sevgi,emek ve sabır da olmazsa olmazlarımız..bir kere daha düşünün derim bende..

Kapluşlar petshopta 4-8 tl arası sanki oyuncak gibi satıyorlar yazık bazı petshoplarda akvaryumda ölüler oluyor ve takmıyorlar.

Bakabilecek durumu olursa alabilir bence ama petshoptan değil tabii ki de sitelerde kaç tane kaplumbağa var verilmeyi bekleyen.

Keşke kaplumbağalar özel izni olanlar satabilse uygun ortamı olan her şehirde sadece 1-2 yerde satılsa oda iyi birşey olurdu.

Evet sadece çok iyi bakanlar ve sağlıklı bakabilecekler satsa :(

keşke demekle hiç bir şeyi kurtaramıyoruz işte..!

Aslında dediğimiz imkansız birşey değilki istenirse çok rahat yapıla bilir.

Ama bizim gibi ticareti desteklemeyen milyonlar bulmalıyız ki birileri bizi dinlesin.

Aslında facebookta öyle bir gurum kursak facede binlerce kişi vardır hayvan sever hatta yüzbinlerce sitede destekliyenler varsa gurubun linkini atayım size.Ben ciddiyim son gittiğim petshopta 3 kapluş ölüsü vardı adama söyledim yeni farkedip aldı hatta birisi çürümüş sanki küflü gibiydi off çok kötüydü.

Aslında ailemizden millet vekili olan birkaç kişi var ama bir işe yararmı bilmem.

Sağlık bakanlığının fark etmesi gerekir bunun için de sitemizde zaten ticarete hayır diyen yan bir site de var ona daha çok ilgi çekmemiz gerekir.

O sitede hiç satılmaması gerektiğini söylüyo işte bu imkansız kaplumbağa en çok satılan hayvanlardan biri bu ticareti nekadar zorlarsak durdurmazlar.Ama sadece izinl yerler satsa uygun ortam hazırlayan yerler satsa çok iyi olurdu hem daha az üretilir hemde uygun ortamda olurlar.

Geri