Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Eve Kaplumbağa Almak İstiyorum

Cvp: Eve Kaplumbağa Almak İstiyorum

Dediklerin mantıklı ama uzun yıllar alır bu çalışmalar bende dediklerinin taraftarıyım ama milyonlarca dilekçe yazmalıyız dikkat çekmeliyiz.

KırpıkKurabiye' Alıntı:
Dediklerin mantıklı ama uzun yıllar alır bu çalışmalar bende dediklerinin taraftarıyım ama milyonlarca dilekçe yazmalıyız dikkat çekmeliyiz.
Bu hükümetin mi?
Sanmıyorum.

Denetimi sağlık bakanlığı değil çevre bakanlığı yapıyor ve gerekli yasalar mevcut zaten, yani eğer o yasalara uysalar zaten önüne gelen petshop açamaz neredeyse mevcut petshopların sayısı %40-50 düşer..

Ben sağlık bakanlığı sanıyordum hasta kaplumbağaların satılması bakılması vs. Keşke duyarlı yönetim görevlileri çıksa kaplumbağalara petshoplarda farkında ve ya farkında olmadan yapılan benim eziyet olarak gördüğüm işleri.

O zaman gerekli ortama uyulmadığını dilekçe olarak yolanması lazım zaten kapluşlar bakteri taşıyor hasta kapluşlar çevredekleriileride etkiler insan hayvan v.b bizide etkiler.

Cvp: Eve kaplumbağa alacam ama..

KırpıkKurabiye' Alıntı:
Bakabilecek durumda mısın peki? Isıtıcısı,yemler,kuru alanı filtresi hazır mı ? Bunlar hazırsa bakmaman için bir sebep yok abine yine dediğim gibi bu siteyi göster.

herşey tamam :)) zaten önce abime balık alalım dedim ısıtıcısını filan aldırdım sonra kaplumbağaya döndüm yani balıkları koz olarak kullandım :D o

Cvp: Eve kaplumbağa alacam ama..

furkan54ozan' Alıntı:
Bu sitede bu tür konular birçok kez açıldı.Kimisi annesine kaplumbağa aldırmak için açtı.Kimisi akvaryum aldırabilmek için,kimiside ısıtıcı aldırabilmek için :) Bu tür konuların her zaman üstesinden geldik.Eğer bakacak ortamınız varsa veya bu ortamı hazırlayacak imkanınız varsa abinizi ikna edebileceğinize inanıyorum.Forumu araştırın diyorum :)

Ben de bunlardan biriyim aileme ısıtıcı aldırmak için siteye konu açtım ve başarılı oldu.Her türlü yardımcı oluruz :D

Geri