Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Evimizin yeni üyesi Tonguç

sarımsak işini ilk defa duydum. iyi artık hayvan isyan eder.

Cem abi valla ben demedim güzel oluyor da ben uydurmuş olsam anlarım ureticiler oneriyor :D

Evet gerçekten çok ilgi istiyorlar Cem abi. Birde el hareketlerinden sinir olunca çıkardığı "ciyaak"gibi bir ses var çok komik geliyor :D Bu aralarda hiç kafesine girmek istemiyor hep dışarda salıncağında sallanıp kendini temizliyor zorla kafesine koyuncada Çığlık atıp Kapağı açmak istiyor.
Demin yine dalında dururken kendi isteğiyle gelip omzuma kondu :)

papağanların huyu öyle geniş mekanda ferahlık vardır hesabı. yerleri pisletmese kapağı açık vaziyette tutup istediği zaman kafese girip çıkmasını sağlayabilirsin ama batırır. dediğin dal dışarda ise altına gazete koy. dışareı çıktı mı sürekli onun üstüne tünesin. öyle orjinal tünekler var o pahalı olabilir. resmini çizip bir demirciye öyle bir şey yaptırabilirsin. veya demir iskeletli bir sandalyede olur. birinde görmüştüm sandalyeye alıştırmıştı eleman. dışarı çıkınca onun üstüne konup duruyordu.

sultanpapaganlari.com da da bir sürü bilgi bulunmakta ordan da bakabilirsiniz :)

Geri