Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Exo terra Repti glo 5.0 26 W duyu

Tohlii

Altın 3 Üye
Arkadaşlar merhaba

Konu başlığında belirttiğim UV lambasını normal duya taktım akkor lambada da kullandığım duya. Takıyorum çalışmıyor sert bir şekilde duya vuruyorum çalışıyor bazen çalışmıyor . Nedeni nedir acaba ? Duyu farklı olabilir mi ?

Cvp: Exo terra Repti glo 5.0 26 W duyu

Duyda yada lambada sorun olabilir. Başka bir duyda ve o duyda başka bir lamba deneyin.

Ampül 220V değil mi? Yurt dışından gelen ürünler 110V oluyor bazen..

220 W normal ampul çalışıyor . Sinirlerimi bozdu akşam akşam şeytan diyor kır at çöpe.

Başka duyda çalışmıyor mu? Aldığınız yerden değiştirin ürünü?

başka duydada aynı . Zaten ilk gerek ürün kırık geldi . Kavga dövüş zorla değiştirdik ürünü.Yenisi geldi oda böyle . Birdaha değiştireceklerini sanmıyorum. 70 TL içinde kötü olmak istemiyorum.

Ancak bu sizin hakkınız. Bir ücret veriyorsunuz karşılığında hizmet almanız gerekir.

Bilemeyeceğim ama ampul farklılığı olabilir bazı ampullerin alt metal kısmının ucu sivri bazılarının ovaldir.
Ör:
mailto:/t/7/1n614.jpg
akvaryum duyuma yeşil ampul oluyor ama mavi olmuyor..

Orası öyle abi. Ama o eskidendi .Adamlara güellikle söyledim hem kargo hem petsatis.com bende suçu buldu. Ses yükseltince müşteri memnuniyetinden bitane daha yolladılar.Oda böyle çıktı.İnsanı hevesindende soğutuyolar başka birşey değil.

UV lambası sivri akkor oval dediğiniz gibi. ama bazen yanıyor bazen yanmıyor sert bir şekilde vurunca yanıyor yavaş vurunca yanmıyor.

Tohlii' Alıntı:
Orası öyle abi. Ama o eskidendi .Adamlara güellikle söyledim hem kargo hem petsatis.com bende suçu buldu. Ses yükseltince müşteri memnuniyetinden bitane daha yolladılar.Oda böyle çıktı.İnsanı hevesindende soğutuyolar başka birşey değil.

UV lambası sivri akkor oval dediğiniz gibi. ama bazen yanıyor bazen yanmıyor sert bir şekilde vurunca yanıyor yavaş vurunca yanmıyor.

Açıklamaya çalıştığım şey ampulu duyun içerisine soktuğunuzda sivri alan diğer metal bölgeyi duyun metal bölgesine değdirmiyor olabilir.Aynı şey bendede oluyor vuruyorum yanıp sönüyor.Değişik duylar deneyin uyanı mutlaka bulursunuz.moralinizi bozmaya gerek yok.

Buna uygun duy satılmıyomudur ?

Elbette satılıyordur.Elektirikçiye sorunlu olan ampulünüzle gidin deneyerek duyunuzu alın 1 lira 2 lira bişeydir..
Ayrıca ampule fazla vurmayın içindeki iletken teli kırabilir veya yerinden çıkarabilirsiniz paranız boşa gitmesin.

evdeki bütün duyları denedim hiç birinde olmuyor. Sivri uçlu tasarruf ampullerinin olduğu duylardada çalışmadı. birde elektrikçiye gideyim.Bakalım o ne diyecek.

sağol üstat ilgin için teşekkürler

2 üründe de sorun olması talihsizlik olmuş gerçekten. Bencede elektrikçiye bir gösterin isterseniz. Nerden almıştınız? Ben de exoterra repti glo 5.0 kullanıyorum.

www.petsatis.com ' dan yeşim hanım.

Bende oradan aldım ve hiçbir sorun çıkmadı. Sizinkisi talihsizlik olmuş doğrusu. Ben memnun kaldığım için kapluş besleyen arkadaşlarıma da önerdim. Onlarda da böyle bir sorun yaşanmadı ve gayet memnunlar. Acaba son gelen ampulu bir elektrikçiye gösterseniz mi? Sizin duyda mı bir sorun var? Sonuç olarak o kadar para verdiniz. Ampulde sorun varsa kesinlikle iletişime geçin derim.

İlki kırık çıktı zaten . Yenisini gönderene kadar sinir damarlarımın yarısı kas katı olmuştur herhalde. Bunun içinde diğer yarısını kaybetmek istemiyorum. Başka yönden de sıkıntılarım var bide onla uğraşamayacağım bu ara . İlerleyen zamanda yenisini gider alırım bir pet shop'tan . Evdeki Tüm duylarda denedim neredeyse olmuyor, illa vurup sallamak gerekiyor. Denediğim duylarda diğer ampuller yanıyor.

Petshopta duylu UV lambalar pek satılmıyor. Florasan şeklinde satılıyor genellikle.

Geri