Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Exo Terra Sarmaşık

Yok abi o riske giremem ben yapay iyidir :) zaten abi 20 tl yani fazla bi zarar olmaz kötü çıkarsa :) en kısa zamanda alıp size söylerim , bence ürün iyiyse herkesin akvaryumunda olması gereken birşey hem görsel açıdan hemde işlevsel açıdan :)

Bende konusu geçenden bahsediyorsun sandım boru. O çiçeği duymamıştım yada ismini bilmiyorum. Botanik bende biraz zayıf. Boru çiçeği muhtemelen olmaz Cem. Birde bunun sapları bambudan haha esnekse ısırırlar bence.

Ali sen denemeyi yapıp bize gösterirsen bunun büyüğünü dahi alırız. Bunla çok iş yapılır mangoları sabitleriz, su içi tutunma yerleri falan uzar gider :)

Gene aklıma değişik fikirler gelmeye başladı. Dipte duran mangoya batmayan suyun ortasında duran bir tane sarabilsen görüntü amazon gibi olur. Tabi bu kadar teferruat için büyük sistem gerekli.

Aynen bi degerlendirmeyi yapinda ona gore benimde oyle degisik tasarimlarim var buyuk sistemlerde cok ise yarar

Cvp: Exo Terra Sarmaşık

buna uzun tel ipek yaprak dallarıda sarılabilir. telin alt kısmı bu dala saplanarak dalaşması önlenir. çevrilip sarılır. dal yavanda görülmez.

Evet Cem. Güzel görünür. Fenada bir ürün değil. Gerçi yapaydan kaçmak iyi ama su hacmi büyükse bu ince sarmaşık ipek birkinin plastik yerleri yada altındaki ağırlık kadar etki eder. Exo terra omuncada marka kalitesi ile salınım riski bir nebze azalır.

Abi yapaydan kaçmak iyi de markası sonuçta Exo Terro ve ürün su geçirmez zaten böyle ortamlar için üretilmiş ıslak ve nemli ortamlar için yani bence bi sıkıntı çıkmaz :)

Zaten exo terra bir kademe artı ama yapay yapaydırya onu vurguladım. Zaten bende kullanma taraftarıyım. Yani zararı bizim sürekli pet şişeden su içmemiz gibi düşün. Çok çok azdır tabi.

Geri