Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

filtre sorunu

asi kız

Bordo Bereli
iyi gunler benim filtrem cok guzel temizliyor akvaryumumuzu lakin bi sikintimiz var.oda su herseyi temizleyip sungere cekiyor ama kumuda cekiyor motorada gidiyor ve bazen zorlayarak calisiyor.su degisimlerini tamamen bitirdikden sonra temizlyip akvaryuma oyle koyuyorum ama .her temizledimde pislik disinda bi okadar kumda gelmis oluyor?neden aceba?

ve 1senedir boyle.

Kum havalanıyorsa çeker. Hayvanlar eşelerken yada gezinirken havalandırır. Biraz yukarı kaldır kuma değmesin.

Cvp: filtre sorunu

abim suyun bitiminde nerdeysebirazdaha kaldirsam suyun disinda kalcak bas kismi.

O zaman o şekilde dursun.

Cvp: RE: filtre sorunu

cem' Alıntı:
Kum havalanıyorsa çeker. Hayvanlar eşelerken yada gezinirken havalandırır. Biraz yukarı kaldır kuma değmesin.

Merhaba. görseldeki filtreyi kullanmaya başladım. 10 litrelik bir akvaryum. Kaplumbağa henüz 5-6 cm. Motor çalışırken suya girmiyor. Ne yapmam gerekiyor?

Ekli dosyalar

• filtre.JPG
    filtre.JPG
    32.6 KB · Görüntüleme: 43
Suyu mümkün olduğunca yükselt hayvan sirkülasyondan rahatsız oluyor ise inmez. Filtreyi arka camdan öne doğru konumlandırıp suyu ön cama vurdur bu şiddeti yavaşlatır. Filtre komple su içinde duracak motoru su soğutur. Velakin akvaryum çok küçük. En az 50-60 litrelik bir akvaryuma geçersen 1.5 sene civarı rahat götürür.

Geri