Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

fizik kimya minik..(: (foto)

castiel

Gümüş 1 Üye
aaa farkettim ki ben veletlerimi anlatmamışım :D gerçi bilenler vardır her msjımda illaki bi bahsederim (analık işte :) ) ama gene de fotoğraflı olarak anlatmaya başlayayım...biliom uzun oldu üşenip okumayan olcak amaa içimden geldi canınız sağolsn :D:D

öncelikle herşey hediye olarak gelen fizikle başladı.adama en hareketlisini verin demiştim harbiden öyle olcaktı.adını espirisine fizik koymuştum ama kim bilebilirdiki akrabaların bile telefonda "fiziktan naber" diyebilcek kadar benimsiceğimizi , garip gelebilir ama seviyorum isimlerini , fizik ilk aldığımda çok sessizdi (şimdiki haline çok ironik kaçıyor) ölüm fanusunda hareketsiz beklerdi yavru kuşum benim

sonraa ben ne yaptım? netten araştırdım ettim tüm ekipmanları almaya bçalıştım herkesin verdiği zorlukları verdim ısıtıcım patladı on kere değiştrdim akvaryum küçük geldi değiştirdim artık aileme yük olmakan üzülmeye başlamış aynı zamanda da kapluşlarım için sevinmiştim pardon kapluşum dicektim daha ikisi yok çünkü :D

sonra dayanmayıp kimyayı aldım o biraz daha büyük fizikten.cinsiyetlerini sonradan anladım ikiside erkekmiş.önceleri kimya daha ön plandaydı.uyuma şekli çok komikti.sonradan fizik hepsini solladı gerek oburluğu gerek şimarıklığıyla evimizin afacanı oğlumuz oldu :D kimya cool takılır :cool: fizik cama yapışır :p böle sürüp gitti....

sonra ben iki tanede büyük aldım tabi o maceram kısa sürdü çünkü inanılmazkötü kokuyolardı gerçi benim için problem değil ama ailem sorun etti bizde emin ellere verdik..

sonraa minikkk :D değişik bi tür.çizgili kaplumbağa . görür görmez aldım iyikide almışım çünkü bidahaki gittiğimde hiç yoktu ondan ve hiç bulamadım.annemin kızcağını bile bile aldım ama şimdi kızmayı bırak çocukları gibi seviyolar.

babam kalkarkalmaz onlara gider bakmaya,annem "annem bebeğim" diye seslenir ablam önceleri takmazdı oda miniğe vuruldu :D benim zaten yanı başımdalar ders çalışırken olsun evde yalnızklen olsun çok destekçiler bana ...özelliklede tanıyo olmaları ailecek hoşumaza gidiyor kimseye gitmiyolar kaçıyolar bize geliyolar D: neyse uzatmayayım işte fotolar

mailto:/e/upload/9971c4b3.jpg
kimya minik fizik xD
mailto:/e/upload/5e7304e1.jpg
zıpır fizik gene yemek ver bakışları..
mailto:/e/upload/a8446412.jpg
biz akvaryumu temzilerken bizi seyreden kimya...
mailto:/e/upload/4fd15d33.jpg
işte büyüklerden biri xD
mailto:/e/upload/40f5835b.jpg
fiziğin ilk halleri vay yaa nasılda büyütmüşüm :D
mailto:/e/upload/5a55b5ba.jpg
fizik elime aşık xD
mailto:/e/upload/d9f3432d.jpg
fizik minik xD "bacıma zarar vereni yakarım" bakışları ..gerçi şuan fizik onu ısırıyo ama neysee....
mailto:/e/upload/53eeb5c7.jpg
kimyanın köpük banyosu
mailto:/e/upload/79a83ad5.jpg
koca akvaryumda o minicik siyah gözlerin bana baktığını görünce..ayyy yerim seni miniğim benim
mailto:/e/upload/7bc06df5.jpg
fizik'in komik bakışları
ilerleyen zamanlarda resimlerinden oluşturduğum bi albüm var onlarıda koyarım komik yazılar var üstünde :D

Resimlerinizi paylaştıgınız için teşekkürler.
Çok sevimliler :)
Umarım sizinle birlikte uzun yıllar yaşar...:)

en güzeli minik ya :)
bu arada kendi konumu düzenledim,video ekledim ..

amin amin inşallah furkan :D
vala şimdi anneleri olarak ayrımcılık yapmak istemiyorum hepsinin yeri ayrı ama zaten minik başlı başına ayrı çünkü her hareketi farklı onlardan :D baktım videoya çok güzel ya :D demek kolları falan baya kalınlaşçak benimknn çok ince fizik koparck die korkuyorum

minikten bikaç foto daha koysan ne kadar hoş olur.. ben cok sevinirim. acaip bi bakışı-duruşu var

Hepsi çok tatlı ama minik bambaşka...ben de minikten bir kaç foto daha istiyorum...

tabi ki sizi mi kırcam minik çok mutlu oldu şimdi :D hemen koyuyorum....maşallah çekin ablaları abileri :D

mailto:/e/upload/ae5f0cfb.jpg
miniğin ilk geldiği gün...küçücükmüş yavrum fizik onu tanımaya çalışıyor :D
mailto:/e/upload/5710e57d.jpg
ilk geldiğinde okadar küçüktüki ölcek sanmıştım
mailto:/e/upload/8ae4764d.jpg
gördüğünüz gibi insancıl bi tür daha ilk gün elimden kaçmıyodu bunlar kırmızı yanaklılar gibi kaçmıyo sizi tanımaya çalışırmış gibi uzun uzun yüzünüze bakıyor o koca siyeh minik gözlerle..
mailto:/e/upload/04ee7936.jpg
farkettim ki büyüdükçe tatlılaşmış
mailto:/e/upload/01c92a6f.jpg
yavrum akvaryuma alışmaya çalışıyodu bide okadar minikki filtre sürüklüyodu onu yüzemiyodu

ya daha bisürü var bazıları çok güzel ama bi msja sığmıyor bidahakine koyuyorum biraz daha büyümüş halini :D
mailto:/e/upload/ae44cfc4.jpg
kendini nasıl bu hale getirdi hiçbi fikrim yok x))

mailto:/e/upload/e62f94c0.jpg
her hali komedi

mailto:/e/upload/e6e45ab9.jpg
uyuyuşuna kurban xD

mailto:/e/upload/dd1ba4e2.jpg

mailto:/e/upload/ad514939.jpg

mailto:/e/upload/e3364eea.jpg
fizikle minik beni çekiştiriyor..

mailto:/e/upload/2c4d8c96.jpg

kimya minik fizik

mailto:/e/upload/3e4ead2e.jpg
biraz daha büyümüş bakın kabuğu büyüdükçe açılıyo

mailto:/e/upload/629ff45b.jpg
mailto:/e/upload/7edf0d66.jpg
mailto:/e/upload/56c0c250.jpg

mailto:/e/upload/f78960c8.jpg
bu tabloyu ilk gördüğümde fiziğe kızmıştım rahat bırak diye sora bi baktım minik fiziğin altına girmeye çalışıyo hoşuna gidiyomuş meğer xD

mailto:/e/upload/b67d283b.jpg
bu sefer kimyayla

mailto:/e/upload/0d547a40.jpg

mailto:/e/upload/e79f3ba7.jpg

mailto:/e/upload/a292c57b.jpg
annem miniğe şapşal diyo ama komik anlamda çünkü hiç yemleri doğru ısıramıyo çok komik bi görüntü çıkıyo

mailto:/e/upload/3d340695.jpg
kuvet keyfi

mailto:/e/upload/16842d7d.jpg
ay şu bakışlara bakın yaa

mailto:/e/upload/7e8f12ca.jpg
kendisi iyi danseder banada bi kaç figür öğretti

mailto:/e/upload/17a62109.jpg
http://s762.photobucket.com/albums/xx263/nurdanklyc/?action=view&current=minikkkk.flv

buda video :D
daha geliyo resim

Minik cok güzel ve tatlı ya hepsiyle uzun süre birlikte olursun insallah

resimleri bizimle paylaştığın için teşekkürler.
vallahi çok beğendim , fiyatı ne olursa olsun bulunca alıcam 1 tane

Kaplumbagalar çok hos fakat aklima takildi 2 tane kirmizi yanaklin var birde ayri cins acaba ikisininde bakimi ayni mi ..??

hepinize teşekkürederim arkadaşlar minik baktım da baya şimardı hissediyolar valla xD

ikisinin bakımı aynı ama ne yalan söleyim minik daha az zorluyor ufak olması dezavantaj gibi ama aksine çok çok hızlı bazen gözünden kaçabiliyor oyüzden akvaryum dışındayken gözümü ondan ayırmıyorum :D ben alırkende pet shopcuya sordum -gerçi ne kadar güvenilir bilmiyorum ama-oda fark yok beraber yaşarlar demişti harbiden de uyumlular :)

map turtle ile bizimkileri bile aynı akvaryuma koymayın derler burada. Çünkü bizim türler oldukça yaramaz ve hareketli olduğu için diğerini yorabiliyorlar. Cinsi ne ?

hadi yaa :( hımmm benim cidden ayırmam gerek ne yapıp edip hem bişi diyim mi fiziği örnek alıyo sanki yaramazlaştı ısırıyo falan :D türü çizgili kaplumbağa

miniğin gözleri,enfeksiyonlu insan gözü gibi,korku filmleri aklıma geldi :) çok karizmatik.kimyanın seyredişinede öldüm :D

o sırada minik cidden enfeksiyonluydu yalnız xD normalde gözleri korkunç değil aksine sevimli ve komik :D

Evet kesinlikle mink beni öldürdü çok tatlı hepsi güzel hayırlı büyütmeniz dileğiyle.

Geri