Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Forum Gelişimi

Çitlembik0216

As 5 Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Sukaplumbagasi.com'a kayıt olduğumdan beri öğrenmediğim şey kalmadı şuraya kayıt olan insan 2 ayda kitap yazar yani zaman ayırmasıda çok keyifli..

Yalnız benim bir önerim var modlarımız veya adminlerimiz ne kadar destekler veya bu konu hakkında ne düşünürler merak ediyorum.

Forumda vakit geçirmeyi seviyorum yalnız forumun görünümü olsun farklı şeyler olsun biraz paslanmış değil mi sizcede ?  Yanlış anlaşılmasın forumdaki resmiyet saygı sevgi gerçekten çok hoşuma gidiyor seviye gerçekten bambaşka burada..

Benim demek istediğim şu ki mesela forumda daha ilgi çekici kullanıcı toplayıcı bazı gelişimler yapabiliriz görüntü olsun renklendirme olsun belirli aktiviteler olsun (mesela resim yarışması en son 2014-2015 te düzenlenmiş) bunları tazeleyebiliriz. Alım satımı veya sahiplendirmeyi arttırabiliriz.. Belirli firmalarla anlaşma yapıp onların reklamını yapabiliriz.(su ürünleri ile ilgili firmalar) bu şekilde dahada üye ve kaplumbağa sahibi arkadaşımızı buraya çekebiliriz diye düşünüyorum. 

Örneğin foruma bağış yapılabilir(bu nasıl olur bilemiyorum isteyen bağış yapabilir olarak düşündüm) bağış yapan kişiye özel üye simgesi verilebilir. Yani böyle şeyler benim her zaman ilgimi çekmiştir vakit ayırdığım sitede hatta günün neredeyse yarısını geçirdiğim sitede bazı yeniliklere destek olmak isterim birlik olup dahada güzel şeyler yapabiliriz diye düşünüyorum.

Sizler ne dersiniz bu konu hakkında ?

Forum yakın zamanda yeni yazılımla tekrar yüklenecek. Ortam belli bir kalabalığa ulaştığında yarışma yapılacak. Buraya üye olmak insanlara zor geliyor. Face ise kolay yalnız oradaki gruplarda tatmin edici bilgi birikimi az ve yanlış yönlendirmeler söz konusu. Olan hayvanlara oluyor.

Cvp: Forum Gelişimi

Aa çok sevindim bu haberi duyduğuma abi yeni yazılımı sabırsızlıkla bekliyorum o zaman :)

Bencede zor geliyor abim, insanlae bilmiyor ki buranın kullanımı ilgisi alakası çok daha fazla diğer siteler veya forumlara nazaran bir numara olduğumuz garanti fakat üye sayımız az kalıyor veya çevrimiçi üye sayımız dersem daha doğru bir terim olur sanırım.

Bizim diğer yönetici arkadaşlar iş ve okul yoğunluğu sebebiyle bir süredir giremiyorlar. Günlük mesaj sayısı az olunca ben idare ediyorum şimdilik.

Farkındayım abi sen kurtarıcısı olmuşsun forumun :) umarım diğer arkadaşlarda en kısa zamanda dönüş yaparlar.

Cvp: RE: Forum Gelişimi

cem' Alıntı:
Bizim diğer yönetici arkadaşlar iş ve okul yoğunluğu sebebiyle bir süredir giremiyorlar. Günlük mesaj sayısı az olunca ben idare ediyorum şimdilik.

Fazlasıyla yardımcı oluyorsunuz emin olabilirsiniz. Ben de sizlerden edindiğim bilgilerle hareket ediyorum. Facebook guruplarında insanları hep bu siteye yönlendiriyorum. Hoş başka arkadaşlar da var buraya yönlendiren. Sözün özü iyi ki varsınız arkadaşlar. Sayenizde bilgileniyoruz ve bilgilenmeye devam edeceğiz.

Bende bu şekilde üye oldum. Sorular sorarak, hayvanların davranışlarını inceleyerek, yurtdışı sitelerden bilgiler edinerek kendini geliştiriyorsun. Ekipmanlar da kullanılarak öğreniliyor. Ben geldiğim ilk zamanlar dış filtrenin nasıl birşey olduğunu bilmiyordum. Geçmiş zaman balık beslerdim. İç filtre ile götürmüştüm işi.

O zamanlar doğru dürüst ne ekipman ne ilaçlar vardı. Şeker hayvanlara zararlı ama doğru dürüst vitamin yoktu çocuk şurubu ile idare ediyorduk. Şimdi çok şükür yemine varana kadar bol. Ampul ekipmanlar bol. Özellikle bu ampul ve lambalar konusunda çok gezmişimdir. Denk gelirsem yine bakıp geziyorum.

Benim, size yardımcı olmak adına bazen hayvanları denek olarak kullandığımda oluyor. Gereksiz yemleri bile incelemek için alıp kullanmadan çöpe attığım ya da hayvanlara yedirerek denediğimde oldu. Filtre malzemeleri kullandığımda. Bizim uğraş maliyetli olunca yüksek fiyatlı bir ürünün alternatifini bulmak gerekiyor. Ya da en iyi ve sağlıklı olanını. Daha alıp kullanmadığım malzemeler var.

Hayvanların hasta olmasını istemeyiz ama hasta olmaları durumunda da hastalığı tedavi etmenin tecrübesi tartışılmaz. Teorik bilgi bir yere kadar. Hastalıkların aşamaları hayvan üstündeki etkileri ve davranışları görerek daha iyi saptanıyor.

İlk dönemler kimsenin detaylı bilgisi yoktu. Kulaktan duyma yalan yanlış bilgiler dönüyordu. Ben iki kaplumbağamı akciğer enfeksiyonundan kaybettim. İkisi de yavruydu. Biri son evreye girmişti kurtaramadım. İkincisini son evreye girmeden insanlar için kullanılan ağır antibiyotikten minimum dozaj ayarıyla tedavi etmeye çalıştım. Hayvan düzeldi de ama tedaviye birkaç gün daha devam etmemiz gerekiyormuş. Tekrar ve daha kuvvetli nüksedince antibiyotikte çaresiz kaldı 6 ay kadar yaşatabildim. Kaplumbağa konusunda bilgili hekim şu an bile çok az. Bizim forumdan faydalananları var. Bir taraftan hayvan için üzülünüyor ama daha tecrübeli olarak sonrakilere daha iyi bakıyor insan.

Bugün hasta bir hayvanın verilen bilgilerle yaşayıp yaşamayacağını yada ne kadar süre sonra öleceğini öngörümlüyorum. Yinede tecrübe olsun diye şu şekilde tedavi yap dediğimde oluyor. Bu diğer beslediği hayvana daha bilinçli ve dikkatli bakmasını sağlıyor. Yada hayvan artık son noktaya gelmiş ise daha acı çekmesin diye kendi haline bırak dediğimde.
Bir de her konuyu incelemek bilgiyi artırır. Her yazılanı takip etmek. Sadece kendi yazdığı konu üzerine yoğunlaşan arkadaşlar oluyor. Bu da kendini geliştirmesini engelliyor.

Bizim deneyimli arkadaşların yoğun olduğu zamanlar yazdıklarımızda eksik unuttuğumuz şeyleri bir diğeri tamamlıyordu şimdi azaldığımız için o an aklımıza gelmeyen kalıyor ama başka bir konuda o eksik olanı yazdığımızda oluyor. Bu anlamda her konuya bakmanın artısı bu oluyor.

Kesinlikle cem abi bende denk geldim 2013 te bazı arkadaşlara verdiğin bazı bilgileri uzun uzun okudum sormama bile gerek kalmayan konular oldu insan gerçekten ne kadar okursa o kadar öğreniyor ama pratikte çok önemli dediğin gibi.

Foruma ilk girdim kayıt oldum sorumu cevapladın senin actigin konulari inceledim ilk dikkatimi çeken o dört zıpırın güzelliği ve tabiki aşırı derece göz boyayan akvaryumun oldu senin akvaryumun her noktasını en ayrıntılı şekilde incelemişimdir :D 

Sonuç olarak sizin gibi üstadların açtiği eski konular bile insanı bağlıyor bu hayvanlara ve aşırı derecede bilgilendiriyor senin akvaryumu veya emre bey ile daha tanışmadık ama onun akvaryumu olmasaydı ben youtubedaki videolarda gördüğüm gibi abuk subuk 20 litrelik bir akvaryum alırdım herhalde..

İlk zamanlar 20 litrelik akvaryumlar bana harika gelirken 20 gün sonra aldığım ve tam techizat kurduğum 60-65 litrelik akvaryumum bile ufak gelmeye başladı.. Bu biraz aç gözlülük veya doyumsuzluk gibi görülebilir ama akvaryuma bakıp gözümde şöyle bir canlandırıyorum bu 4-4.5 cm'lik hayvanlar 13-14 cm olsalar ? Vay arkadaş diyorum kapalı cezaevi gibi gelir hayvanlara burası.. 

Yani zaman geçtikçe akvaryum ve kaplumbağa bakımına çok daha geniş kapsamlı bakıyor insan.. Ben onların bana kafasını çevirip bana bakmalarına bile hasta oluyorum. Her su hayvanı güzeldir ama kaplumbağa bambaşka gerçekten.

Benim ilk konuların bazılarında acemi dönemimin bilgileri var. Bazen denk geldiğimde bunları nasıl yazmışım dediğimde oluyor.

genetiğinde var bu iş senin bence abi :) ben en başta veteriner zannetmiştim sonradan mesleğe bakınca farkettim :)

Ben çok hayvan besledim. Tecrübe biraz ondan. Daha doğrusu bana bırakıldılar ben almadım. Bir tek örümceği kendim isteyip besledim o da beni yemeye başlayınca farkedip o sinirle öldürmüştüm.

Maşallah abim hayvansever insan her zaman bambaşkadır :)

Abi geçen benide ısırdı bir tane vallahi her hayvanı severim ama böcek türlerine karşı fobim var yaklaşamıyorum :D

Arkadaslar, yeni yazılıma kendimize ozel resim albumj yapabilecegimiz bir ozellik ekleyebilirmisinjz malum kaplumbagalarimizin resimleri hep telefonda bazen sifirlaniyor birsey oluyor gidiyor resimler boyle album tarzi kaplumbagalarimizin resimleriylensusleyebilecegimiz bir ozellik eklenebilir mi acaba ?

kaplumbağa tanıtım albümünde konu açıp oraya resimleri yapıştırabilirsin. yorum başına max 10 resim sığıyor.

Abi selamlar :) android ve iphone içinde yazılım yapsak fena olmaz :))) acizene fikrim...

cem' Alıntı:
kaplumbağa tanıtım albümünde konu açıp oraya resimleri yapıştırabilirsin. yorum başına max 10 resim sığıyor.

Tamam abi orada kendime bir albüm hazırlıcam :)

telefon için mobile yapı mevcut. kullanıcı paneli>seçenekleri düzenle sayfasının alt kısmında temada ayarlanıyor. mobile tel için skf V6 bilgisayar için.

Geri