Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

fotoğrafları izinsiz indirilmesi?

pervin

Gümüş 2 Üye
Sevdigim ve yararlı buldugum bir forumda yuklemis oldugum fotograflarin izinsiz indirilmesi hic hosuma gitmedi bunu acikca belirtnek istiyorum.saygilar.

Cvp: fotoğrafları izinsiz indirilmesi?

http://inciswf.com/1298832300.swf

Demek istedigim izinsiz fotograflarimiz indiriliyor nasil guvenecegiz bu foruma ?

nereye indirilmiş pervin linkini yaz bakalım.

Zaten foruma yüklenen tüm fotoğraflar diğer forumlarda da olduğu gibi arama motorlarında bulunabiliyor. Bu zaten yasak değil ve yasal.

Buraya yüklediğiniz bir fotoğraf kaynak gösterilerek başka sitelerde alıntılanabilir.

Ancak size ait bir fotoğraf izinsiz şekilde bir yarışmada, dergide kullanılma gibi durumların önüne geçmek için fotoğraflarınızı düşük çözünürlükte yükleyebilir, imzanızı atabilir veya waTermark denen arka planda şeffaf bir yazı ile sunabilirsiniz.

Bunkar dışında fotoğraf yüklerken seçici olmak ve balkalarının görmesini istemediğüniz fotoğrafları yüklememelisiniz. Çünkü forumlar public yani halka açık tüm arama motorlarından ulaşılabilir bilgi platformlarıdır.

Yasal olarak değinmek gerekirse buraya yüklenen fotoğraf ve yazıların bakılması, indirilmesi suç değil başka yerlerde izniniz dışında kullanılması suötur. Böyle bir durumda bilişim suçları veya telif hakları ile ilgili kurumlara yasal başvurunuzu yapıp size ait fotoğrafları ilgili yerlerden kaldırtabilirsiniz.

Tablet pc den girdigim icin pek arastiramadim fakat arkadasim ismini vermedigi bir internet sitesinde fotograflari gordugunu soyledi.ve ayrica cevrimici kisiler bolumune baktigimda birkac kisinin eklentiyi indirdigi bilgisi yaziyordu.

bende bu sitede kullanıldı sandım. prosedür emin emrenin anlattığı gibi.

Sn eminemre ben arama motorlarindan bahsetmiyorum.indiren kisi zaten baska yerde kullanmak uzere indiriyordur bunu kucuk bir cocuk bile anlar.ben sadece rahatsizligimi dile getirdim ki bu en buyuk hakkim.tartisilacak ve uzatilacak bir konu degildir. Somut bir kanit olmadan kimseyide suclamiyorum.iyi forumlar.

Anlamadığım nokta rahatsız olduğunuz konuyla ilgili size yasal bilgi sunuyorum. Beklediğiniz cevaplar gelmediğinde rahatsız oluyorsunuz.

Kusura bakmayın.

Yanlis anladiniz ben karsi cikma amaciyla yazmadim. Suan anlasma sorunumum var sanirim. Yanlis anlasildiysam ozur dilerim.

Tesekkurler olivia-peter. Dedigim gibi yanlis anlasildiysam ozur dilerim.iyi forumlar.

Sıkıntı yok.saygılı olduğumuz sürece her türlü paylaşımı ve eleştiriyi yapabilmeliyiz.

Ben yarı amatör yarı profesyonel fotoğrafçılık da yapıyorum bahsettiğiniz sıkıntıları defalarca yaşadım. O yüzden en etkili çözümü fotoğrafın kesilemiycek bir bölümüne yarı şeffaf imzamı atarım ve fotoğrafı en fazla 900x600 yüklerim. Tam koruma sağlamasa bile en azından biri çalıp kullandığında birileri fotoğrafın ona ait olmadıığını anlayabiliyor

Malesef hiç bir yerde kesin güvenlik yok. Hatta bu işi profesyonel yapanların dahi sıkıntıları var. En büyük örnek ünlü nir sanatçının albümünü internetten indirebiliyoruz. Yasalar var ama engel olamıyor sadece azaltabiliyor.

Herkese güvenli ve iyi forumlar :)

Geri