Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

gece gece aksiyon

idil varış

Altın 1 Üye
Olayin sokunu henuz atlatabildim. Goz sikintisi olan kiwinin akvaryumundaki isiticidan tuhaf sesler geldigini fark ettim. Daha bu sabah akvaryumu temizlemistim. Sapasaglamdi. Yillardir kullandigim tetra marka isitici ondan baska almiyorum. Sanirim artik degistirecegim. Her neyse fisi cektim ses kesildi. Icime kurt dustu. Isiticiyi cikartmamla dort parcaya ayrilmis ucuyla karsilasmam bir oldu. Yarisina kadar da su dolmus. Az kalsin felaket doguyordu. Bu vesileyle kiwinin yan yuzdugunu fark ettim daha once boyle bisey yoktu. Yarin ayrintili tetkik edecegim.

Cvp: gece gece aksiyon

Sagol. Sorma elim ayagim titredi.. allahtan hayatta bi sorun cikmadan yetismisim. Allah korumus bebegimi

sen dua et elini suya sokmamışsın. neyse hayvana bir şey olmasın da geçmiş olsun. sana kafadan direk önereceğinm jbl protemp ısıtıcı. üstündeki plastik kaplama bir yana camı quartz ve kalındır. tam batar.

akvaryumu temizledim demişsin. suyu bir anda döktüysen belki taş uçup çarpmış olabilir. akvaryumda taş var mıydı bilmiyorum ama. birde ısıtıcı çalışırken soğuk su eklemesi yaptıysan o da çatlatır. hayvanın ebadını bilmiyorum ama 10 cm üstü ise kabuk kenarını çarpmış olabilir. küçükse kırmasının imkanı yok. tetra o kadar kötü bir mal değil.

Geçmiş olsun İdil. İyi atlatmışsın.

Tas var ama kaya gb kocaman gidip carpmadi. Suyu da soguk koymadim kapaliydi isiticim ztn. Uc cm kaplus :) kendiliginden catladi cok ilginc nazar diyorm ben :D

Ani bir akım yükselmesi falanda etkilemiş olabilir.

ısıtıcıda hiç korlaşma gördün mü ?

Yok cem abi bi haftalik isitici ztn ilk aldigim gibi

Belkide tüp hatalıydı hava kabarcığı vardıysa camda oda çatlamasına neden olabilir içine su kaçmamıştır herhalde. Isıtıcı alırken tüpüne özellikle bakın kırık çatlak veya camda hava kabarcığı olmasın.

Isıtıcıyı çıkardığında su çok sıcak değildi değil mi

Abla siz bu olayları anlatıyosunuz ya ben çok korkuyorum.Sabah erkenden gidip okula 12 bazen öğlen 3 te geliyorum.Isıtıcıyı açıp bırakmakta kararsız kalıyorum bu sebep ile.Gece falan.Bir de bu yaramazlar gidip ısıtıcının üzerinde uyuyolar.

Bunlar olabilcek kazalar. Benimde eve gelip baktigim ilk sey isiticilar oluyor. Iyi ve guvenilir marka kullanirsan bu olasiliklari minimuma indirirsin. Benim basima gelen cok kolay olan bisey degil durduk yerde olustu. Cem abinin dedigi isiticiyi alacagim simdi. Hicbir sey kaplumbagalarimdan degerli degil..

Su kabarcigi olmadigindan eminim. Dikkatle inceledim fakat sicakti isitici

Birsey sorucam akim kesme dedigimiz ozellik zaten tetrada da yok mu ?

O zaman termostat devre dışı kaldıysa ısı camın kaldıracağından yüksek ısıya çıkıp camı patlattı. Voltaj düşüklüğü veya elektrik kesintisi buna neden olabilir.

Vardir ama sonucta korktum ne olursa olsun onlar icin bi tehlike.. ben fabrikasyon bi hatadir veya voltaj degisimidir diye dusunuyorum

Allaha cok sukur biseyi yok sadece korkuttu cok beni. Bi de dikkatimi cekti bu hayvan suda dururken bile yan duruyor anlam veremedim

Hayvan yan duruyorsa akciğer enfeksiyonu İdil. Tek yaşıyor değil mi?

Fakülteye götürmen gerekir hemen. Yan yüzme enfeksiyonda orta safhanın sonlarına denk gelir.

Tek yasiyor goturecegim zaten de pembelik filan biseyi yok cok ilginc :D

Durum bu

Ekli dosyalar

• PhotoGrid_1397671980747.jpg
    PhotoGrid_1397671980747.jpg
    410.8 KB · Görüntüleme: 118

eğer hayvanda B vitamin eksikliğine bağlı felç durumu yoksa ikinci seçenek akciğerdir. suya batıp su içinde yüzebiliyor mu ?

ısıtıcı öncesi de böyle miydi ?

Geri