Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Göz hastaliği

hatice123

Yeni Üye
Merhaba 2 gun once minik bir kambunbaga aldik.eve gelince fark ettim ki tek gözü kapali beyaz bir sekilde sanki enfeksiyon var gb.burada cok anlayan bir veterinerde yok.2 gundur stres altindayim surekli basindayim.yemek dahi demiyor.nr yapmam gerek bilmiykrum.lutfrn yardim edin

Eczaneden genta yada gentagut göz damlası alın. Sabah akşam 10-15 saniye arayla ikişer damla damlatın. Kuru yerde 25-30 dakika bekletin.

Evet tesekkur ederim.o isi hallettik çok şukur yemek yemeğede başladi.fakat 2 gündur burnunda baloncuklu sekilde goruyorum.sanirim hastalik belirtisi biraz arastiriyorum

Burundan şeffaf yada sarı akıntı geliyor mu? Öyle ise bronşittir.

Sadece su içinde uyurken baloncuk duruyorsa bu burnuna su kaçmasın diye aldıkları önlem. Ayrıca suda tehlike yaratabilecek titreşimleri de hissetmelerini sağlar.

Geri