Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Gözleri kapalı ve durgun

Cvp: Gözleri kapalı ve durgun

Öylelerde zaten teki çok durgun geldiğinden beri öylece duruyor napmalıyım diyeri yüzüyor öyle. Bide ne zaman alışırlarda yemek yemeğe başlarlar. Yem verdim yemiyorlar

sularını döküp içme suyundan koy. ortam sıcaklığında olduğu için musluğa göre daha iyidir. bu su kirli gibi, yemlerde kire katkıda bulunmuş. onları yemezler, suyla birlikte onları da at. yarın yem aldığında verirsin. bir tane at yiyen olursa teker teker atarsın. ufak boşluk bırakarak üzerine koyacağın havlu bitki üzerine geleceği için. su içine düşmez.

Suyunu yeni koydum içme suyumu koyuyum ?

Ya hayır ya hala öbürü ölü gibi duruyor ama ölü değil . Uyuyor desem uyanırdı yahu . Gitip petshopçuya değiştirsem . Olmaz kaderime o geldi bide utanırım napacağım abilerim ablalarım yaw ?

içme suyu koy zaten su az. yemin artıkları da gitmiş olur. dediğimiz önerilere devam et. geri iade ile çöpe atmak aynı şey adam alsa dahi çöpe atacak hiç değilse senin elinde hayatta kalma şansı var.

1 Tane yem koydum sonra içme suyu koydum duruyorlar haydi hayırlısı :S

En uygun şartları hazırladıktan sonra biraz rahat bırakmalı. Yarın sera reptilin yada jbl aqua vitamin akıp ağzına damlatmalı. Bu arada şartlar uygun olsa bunada gerek yoktu ama şu an durumu belirsiz. Bunu dememin sebebi yeni gelen hayvanlar 15 güne nadr yem yemeyebilir. Sağlıklı ve hareketli olsalarda. Benim tam teşekküllü akvaryumuna gelen ikisi bunu yapmıştı.

Ama tekinin böyle ölü gibi kollarını içeri alıp gözleri kapalı durması normalmi
Bide bu damlaların fiyat aralığı ne kadar petshoplarda

Ha bu arada ağzına nasıl damlatacagız daha yavrular bunlar tamda bilmiyorum bi video felan varmı ?

Spam yapıyorumda çok önemli durum kış uykusuna yatmış olabilirmi ?

sera reptilin ve jbl aqua vitaminler doğaldır yapay değil 11-20 tl aralığında olabilir ve her yerde bulunmaz. kaplumbağayı eline alıp dik tutacaksın. ve ağız çevresine süreceksin. bu şekilde yutma olanağı olur. kış uykusuna yatacak şekilde ısı düşüklüğü yok. zaten yatsa da kalkamaz. ölür. birinci cümleyle ilgili bilgileri yukarıda vermiştik. tekrar anlatmamıza gerek yok.

Kaloriferin yanında ayrıca içme suyu bekletmeli. değişimde aynı sıcaklıkta su kullanılsın. Her gün değişim gerekecek. Ayrıca kaptaki sudan 1/3 oranda temiz kısmını tekrar kullanmalı. Komple değişim yapılmasın.

Şimdi bugün düzeldiler ama hala yemek yemiyorlar

raffy P aldın mı ? bir kaç gün iştahsız olabilirler. vitamin takviyesine devam. günde bir defa

Alışma sürecindeler, normal. Ama kap kesinlikle ısı bakıından korunmalı.

Geri