Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Gözü şişmiş

Gülizar

Bronz 3 Üye
Merhabalar kaplumbağamin bı gözü üç haftadır sismis halde bir türlü açılmadı genta damla iki tane bitirdik yemine gözüne damlatiyorum hiç ilerleme yok yardimci olursanız sevinirim umarım gözünü kaybetmez fotoğraf atıyorum şimdi

Ekli dosyalar

• IMG_20240428_002333.jpg
    IMG_20240428_002333.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20240428_002412.jpg
    IMG_20240428_002412.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20240428_002333.jpg
    IMG_20240428_002333.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 18
Merhaba kulak enfeksyonu göze ilerlemiş, gecmiş olsun. Cem abi yazar yapılacakları

Teşekkür ederim öyle görünüyor çok üzülüyorum çaresi yok gibi elimden gelen herşeyi yaptım ama malesef
Rica ederim, ben veteriner olmadıgım veya eğitim almadıgım için tedavi ile ilgili birsey diyemiyorum ama yardımcı olacak arkadaslar var yazarlar.

Göz kapağını yapabilirseniz aralamaya çalışın. Çok hafif bası uygulayın. İltihabın bir miktarı çıksın.

Gözüne sabah akşam 10-15 saniye arayla ikişer damla damlatın. Ve 30 dakika kuru yerde bekletin.

Ağzına da sabah akşam 3 damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ruj sürer gibi ağız çevresine dörder damla sürün. Ama yem yiyor ise önce öğünün ilk stick yemine 3 damla damlatıp emdirin, suda hemen önüne atın yesin. Yem yemiyorsa ağız yollu uygularsınız.

Akvaryumu temiz tutun. Ekipman var mı?

Göz kapağını yapabilirseniz aralamaya çalışın. Çok hafif bası uygulayın. İltihabın bir miktarı çıksın.

Gözüne sabah akşam 10-15 saniye arayla ikişer damla damlatın. Ve 30 dakika kuru yerde bekletin.

Ağzına da sabah akşam 3 damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ruj sürer gibi ağız çevresine dörder damla sürün. Ama yem yiyor ise önce öğünün ilk stick yemine 3 damla damlatıp emdirin, suda hemen önüne atın yesin. Yem yemiyorsa ağız yollu uygularsınız.

Akvaryumu temiz tutun. Ekipman var mı?
Söylediklerinizi yaptım ama bu kez hiç iyilesme göstermedi herşeyi var ekipmanda sorun yok iştahı gayet açık

Devam edin bu iki ayı bulan bir süreç.

Gözü haddinden fazla şişmiş böylesini hiç görmemiştim. O iltihabı atması lazım. İltihap atılınca göz ferahlayacak.

Gözünü aralıyamıyor musunuz? Kulak pamuğunu ıslatıp masaj yapar gibi alt göz kapağından yukarı doğru sürtün

Merhabalar kaplumbağamin bı gözü üç haftadır sismis halde bir türlü açılmadı genta damla iki tane bitirdik yemine gözüne damlatiyorum hiç ilerleme yok yardimci olursanız sevinirim umarım gözünü kaybetmez fotoğraf atıyorum şimdi
Aynısı benim kaplumbağamın başına gelmişti bu süreçte 2 genta bir tane teramycn merhem bitirdim ve 2 ay sürmüştü. Özellikle teramycn merhem sürüp kuru alanda bekletiyordum bi taraftanda gentayı damlatıyordum. Uzun bir süreç ama teramycn merhemi de kesinlikle kullanın bence

Gözü haddinden fazla şişmiş böylesini hiç görmemiştim. O iltihabı atması lazım. İltihap atılınca göz ferahlayacak.

Gözünü aralıyamıyor musunuz? Kulak pamuğunu ıslatıp masaj yapar gibi alt göz kapağından yukarı doğru sürtün
Evet aralanmiyor bile dediklerinizi tekrar yapacam teşekkür ederim

Aynısı benim kaplumbağamın başına gelmişti bu süreçte 2 genta bir tane teramycn merhem bitirdim ve 2 ay sürmüştü. Özellikle teramycn merhem sürüp kuru alanda bekletiyordum bi taraftanda gentayı damlatıyordum. Uzun bir süreç ama teramycn merhemi de kesinlikle kullanın ben

Olur denerim teşekkür ederim

Teramycin su kirli ise kiri göze yapıştırır su temiz olmalı. İkincisi göz pomadını alacaksınız. Deri pomadı da var. Bunu belirtin.

Geri