Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Güneşlenmek

sevdaa çok güzel ya keşke bende aynısı yapabilsem x/ bayılıyorum yeşilliğe ya çok hoşuma gitti bahçem olsun istedim :D

hiçte zor olmuyo bide akvaryumda fazla ekipman olmadığı için örn filtre kolay oluyo ama günde değiştiriyorum

ben akvaryumdayken güneşlendiriyodum çünkü çok hareketli :D birde havalar çok sıcak 30 dakika falan çok değil mi etkilenmez mi ?

Edit alcatraz:Lütfen Türkçemize uyalım.

Zaten güneşe koyarken akvaryumda yada güneşe çıkardıgınız kabınızda bir gölge yer bırakın diyoruz.Yarısı güneş yarısı gölge mesela...

en ufak bi rüzgar onu etkiler mi ? hasta olur mu ? yani hava sıcak , sıcak sıcak esiyo arada ama :D

rüzgarlı olmaması çok önemli havanın.çünkü en ufak bir rüzgar bile akciğer enfeksiyonuna neden olabilir. şahsen benim kapluşumu bir gün bırakmıştım güneşe. akşam yem verirken dikkatimi çekti altı pembeleşmiş hafif. suyun derecesini yükselttim ertesi sabah kayboldu :) dikkat etmek lazım :)

Evet yazları güneşlenme konusunda vermiş olduğunuz bilgi doğrultusunda güneşlendirdik, kabuğu gayet iyi durumda :)

Hocam ben balkona koyamıyorum burda kargalar var alıp götürürler diye korkuyorum ne yapmalıyım sizce?

Üstüne sineklik teli koyabilirsiniz(delikli olduğu için hem hava alır,güneşi geçirir hem de karganın kapluşu kapmasını engeller. Sineklik telini sıkıca tutturmanızı öneririm.

Bence Mart ayının bu tuhaf havasında kimse kaplumbağasını dışarı(güneşe) çıkartmamalı. Çünkü havada güneş olsa bile genelde soğuk. Kaplumbağalar çok kolay üşütebilir diye düşünüyorum...

kışın lambanın altında kabuğunu kurutuyor yazın da 2/3 saat güneşin altında geziniyor benim kapluşum :D

Cvp: Güneşlenmek

Ben sadece 2 gün yapabilirim ve 5-20 dakika falan yararı olur mu?

her saat güneşlendireblrmiyiz? mesela ben 5 de koydum yarım saattir güneşte sayılır..

Yazın havalar aşırı sıcak olduğunda tam öğle saati güneşe koymayın. Ama 10:00-11:00 yada 15:00-16:00 saatleri uygun olabilir.

Geri