Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

günlük yem miktarı

boraboyali

Yeni Üye
Merhaba acaba kaplumbağalarıma ne kadar yem vermeliyim? (2 aylik)

Edit tubidik: Başlık içerikle alakalı olmalıdır.
Konu beslenme kategorisine taşındı.

VamPrelLa

SKF Delisi
RE: yem

Kaplumbaganızın kafasının hacmi kadar günde bir öğün yem verin :)

bahar2001

Gümüş 5 Üye

Arkadaşlar ben yeniyim benim iki kaplumbağam var yem olarak karides kullanıyorum biri kız biri erkek acaba bu yem onlar için sağlıklı mı?

VamPrelLa Kelimeleri yazarken daha dikkatli olmalısınız.

VamPrelLa

SKF Delisi

Ana yem kullanmalısınız karidesi 2 günde bir verin fazlası zararlıdır.Ana yem markası olarak sera ve tetrayı öneririm
Cinsiyeti kabuk boyu 10-12 cm olmadan anlaşılmaz

TuRkUaZ

Bronz 1 Üye

Arkadaşlar bayram nedeniyle Pazar günü evden ayrılıp Çarşamba günü öğle saatlerinde geri döneceğim. Pazar çıkmadan yem veririm, çarşamba da gelir gelmez doyururum ama pazartesi ve salı ne olacak? Etrafımda emanet edebileceğim kimse yok, yanımda da götüremiyorum. Kıvırcık felan koysam hemen yiyorlar acıkınca yerim mantığı yok kapluşlarda. Bu yem sorununu nasıl halledebilirim?

Birde giderken ısıtma lambalarını mı açık bırakayım yoksa lambayı sondürüp akvaryumun kapağını mı kapatayım önerilerinizi bekliyorum...

furkan54ozan

SKF Delisi

Ya yanınızda götüreceksiniz.Yada birisine emanet edeceksiniz.Başka hiçbir yol yok...

PeyniR~PörtleK

Gümüş 2 Üye

2 Gün Aç Kalmalarından Hiç Bir Zarar Gelmez O Yüzden Yem Sorunu Yok Lambaya Gelince Kapalı Bırakmanızı Fakat Akvaryumu Güneş Alan Bir Camın Önüne Koymanızı Öneririm..

Esen Kalın...

TuRkUaZ

Bronz 1 Üye

Yanımda götürme imkanım olsa bırakmam ama arabada akvaryumu koyacak kadar boş yer yok, dönüşte zaten bizde kucağımızda yüklerle gelicez. Yakınlarımda bir akrabam felan olsa emanet ederdim ama o da yok. Komşularımın çocukları çok yaramaz, onlara da güvenip bırakamıyorum o yüzden. Kapluşlar yalnız kalmasın diye annemlere bile yatılı gitmiyorum ama bayram için mecburum :(

Önerilerinizi dikkate alıcam, çok teşekkür ediyorum...