Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Halojen Ampul

efeyilmazz

Moderator
Yönetici
Nedense lambaya 52 watt ampul taktığımda çabuk patlıyor. Ama 42 watt taktığımda daha geç patlıyor. Neden olabilir?

Knitex ktx-2829 kullanıyorum.

Lamba 12 saat açık kalıyor bu arada.

52 watt ortalama 1 ay gidiyor. 42 watt daha uzun süre.

Evet teli kopuyor.

Hepsi patladığı için çöpe attım. Elimde sadece 42 watt var şuan.

Markası yaniha idi yanlış hatırlamıyorsam.

Armut ampul şeklinde idi.

Markası yaniha idi yanlış hatırlamıyorsam.

Armut ampul şeklinde idi.
Bende bir ampul vardi ampulun icindeki tupte tungsten parcaciklari birikmisti ya halojen gazi yoktu icinde yada baska bir sorun. Fakat o bile 3 4 ay gitmişti. Ben şimdi 42W halojen taktım 1 haftadır sağlam. Helios marka var ben aldim ama uzun sureli kullanmadım isterseniz ondan alın. Masa lambasi ile ilgili bir sorun değildir masa lambasi kablo ve duydan ibaret içinde devre yok. Bence fabrika hatası o lambalar. 2 hafta gitmesi çok anormal.

Birde ampul titreşimlere dayanıksızdır ondan olabilir. Helios 52W Isterseniz bunu da deneyin bilindik marka en azından bunda sorun olacağını sanmıyorum. Birde mesela benim mavi gece lambamdam bazilari 1 ay gitti bazilari 3 4 ay fakat onun teli cok inceydi o yuzden daha dayanıksız oluyor 52W halojen daha uzun süre gitmeli.

Bu satıcı guvenilirdir daha önce sorun yaşamadım. Bazen başka marka gönderebiliyor ama Helios olarak gelir cok buyuk ihtimalle. Daha once global marka almıştım Edson diye birsey geldi odaya taktim 18W halojen sorun çıkarmadı

Titreşimlere dayanıksız olduğunu biliyorum. Ama onunla alakalı olduğunu sanmıyorum. Onunla alakalı olsaydı 42 watt olan da çabuk patlardı herhalde. Sanırım marka ile alakalı.

Birde ampul titreşimlere dayanıksızdır ondan olabilir. Helios 52W Isterseniz bunu da deneyin bilindik marka en azından bunda sorun olacağını sanmıyorum. Birde mesela benim mavi gece lambamdam bazilari 1 ay gitti bazilari 3 4 ay fakat onun teli cok inceydi o yuzden daha dayanıksız oluyor 52W halojen daha uzun süre gitmeli.

Bu satıcı guvenilirdir daha önce sorun yaşamadım. Bazen başka marka gönderebiliyor ama Helios olarak gelir cok buyuk ihtimalle. Daha once global marka almıştım Edson diye birsey geldi odaya taktim 18W halojen sorun çıkarmadı
Tamamdır. Birde bu markayı deneyeyim bakalım.

Efe ampulü taktıktan sonra camını temiz bez ile sil. Ter izi kalmasın.

Bunun harici sıcakken su teması;

Lambaya çarpmaya bağlı titreşim;

Lamba max 60 watt kaldırıyor bundan olması olası değil.

Akım dalgalanması yada elektrik kesintisi oluyor mu? Bunda ev sigortasında kaçak akım rölesi yoksa güç kaynağı(UPS) yada akım korumalı çoklu priz çare olur. Bunda sigorta vardır. Sigorta pini attığında üstüne basarsın tekrar çalışır.

Aynı hatta birden fazla yük binmesi sebep olabilir. Su ısıtıcılar ilk devreye girdiği anda normal wattından yüksek akım çeker. Sonra normal wattına döner. Bu anlık olsa da akımda dalgalanma yapabilir.

Sıcakken su teması olmuyor.

Lambaya zaten gerekmedikçe temas etmiyorum temas edeceğim zaman bile lamba kapalı oluyor o yüzden çarpmaya bağlı titreşim de olmuyor.

Elektrik kesintisi çok nadir oluyor. Ondan olacağını sanmıyorum.

Hayvan kuru alanda uyumuyorsa kullanmaya gerek yok. Kuru alanda uyuyorsa yada hasta olduğunda gecede çalıştırmak için kullanıyoruz. 40W mavi akkor ampul alın. Trendyolda olması lazım satıcı sefa elektrikti sanırım.

Hayvan kuru alanda uyumuyor ise akvaryum içindeki dekorlara çarpmadan göreceği şekilde bir loş ışık olması lazım. Bu pencereden vuran sokak ışığı yoksa prize takılan led ufak gece lambası olabilir. Sensörlü tercih sebebi. Kendi açılır kendi kapanır.

Geri