Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Halojen Ampul

Hayvan kuru alanda uyumuyor ise akvaryum içindeki dekorlara çarpmadan göreceği şekilde bir loş ışık olması lazım. Bu pencereden vuran sokak ışığı yoksa prize takılan led ufak gece lambası olabilir. Sensörlü tercih sebebi. Kendi açılır kendi kapanır.
Hocam o ledler bile çok ışık veriyor. 0.5W gece lambası aldım ama cok ışık veriyor. Exo terra led gece lambasi çıkmış fiyatı tuzluydu biraz ama o güzel olabilir. Bu dip led yada kapsül led denilen iki bacaklı ledlerden oluşuyor. Benzer bir model evde yapabilirim belki yaparsam paylaşacağım. Usb kablo ile yaparım bağlantısını Adaptör ile kullanılır. DC akım devresini içine yapsam bozulunca tamiri zor olacak. Hatta birde duy bağlayıp anahtarli bir şekilde DC AC arası geçiş olursa hem gece lambası hemde lamba tutucu olur. Sizce vernikli tahta 52W ampul ısısında yanar mı? Duy seramik

Sarı ışık veren ledler düşük oranda ışık veriyor. Bir de üzeri beyaz plastik kaplama olanlar. İllaki akvaryum dibindeki prize takılması şart değil. Uzak köşede doğrudan duvar prizine takılabilir. Sadece dekorun gölgesini görmesi yeterli.

Sarı ışık veren ledler düşük oranda ışık veriyor. Bir de üzeri beyaz plastik kaplama olanlar. İllaki akvaryum dibindeki prize takılması şart değil. Uzak köşede doğrudan duvar prizine takılabilir. Sadece dekorun gölgesini görmesi yeterli.
Hocam bu sefer beni uyutmuyor şöyle çok az ışık veren bir led yok gerçekten. sarı var bende fakat cok ışık veriyor nereye takarsam takayim. Ama ben dekor kullanmiyorum. Bir tek filtre vs var hayvan geceleri cok yavas hareket ediyor

Bu osramın pinpon topu şeklinde kendinden prizli sensörlü bir lambası var. Bunda ışık düşük. Fiyatı iyi yükselmiştir. Ben nerdeyse 25 seneyi aşkın süredir kullanıyorum ne bozuldu ne de patladı. Önce antre sonra bir süre kaplumbağalarda kullandım. Şimdi tayini banyoya çıktı.

Geri