Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hamster İstiyorum

Barbie-sena06

Altın 1 Üye
Merhaba arkadaşlar. Ben bu konuyu sizin ile bir şey tartışmak için açtım. Kaplumbağa almaya karar verdiğim ilk gün annem: "Ben bu evde kaplumbağa istemem, tiksinirim!" demişti. Şimdi ise benden önce davranıp beslenmesi, bakımı, dizaynı, temizliği ve hayatı ile ilgileniyor. Onunla sohbet ediyor. (Aynı evladı o gibi :D ) Kardeşim ise civciv veya ördek alma derdinde. Şu sıcacık yaz günlerinde herkesin ilgileneceği bir kıymetlisi var. Annemden fırsat bulamıyorum ki kaplumbağa ile ilgileneyim. Kardeşim desen zaten evcil hayvanına asla dokunmaz. Bende Ankara'nın bu yaz aylarında bir hayvan istiyoruuum :( Bunun için hamster diye karar verdim. Şimdi siz değerli üyeler ve adminlerden alta hamsterlerin beslenmesi için alt alta liste yapıp, yanına da ortalama miktarını (Parasını.) yazmanızı rica ediyorum :)
Örnek:
"Kafes (10 TL)
Yem (2 TL)
... (... TL)" gibi. Hepinize mutlu kapluşlu bana da annemle, kardeşimin hayvan sevgisinin ardındaki mutluluktan bir parça diliyorum :) :) :)

Ha bu arada "Kardeşim desen zaten evcil hayvanına asla dokunmaz." cümlemdeki son kelimem "Dokunmaz." yerine, "Dokundurtmaz." olacaktı. Bu küçük hatam için çoook özür dilerim :) :)

RE: İstiyorum

Bakımını üstlenirim diyorsan al ama Kaplumbağa zaten varmış. Kardeşin de alırsa evde biraz fazla hayvan olmaz mı ? Ben bakarım diyorsan tamam ama bence zor olur. Hem kaplumbağa için gerekli olan şartları sağladın mı ?

RE: İstiyorum

Aynı benim annem gibi başta tiksinirim diyudu şimdi benden çok seviyor:-D

Cvp: RE: İstiyorum

Himura Kenshin' Alıntı:
Bakımını üstlenirim diyorsan al ama Kaplumbağa zaten varmış. Kardeşin de alırsa evde biraz fazla hayvan olmaz mı ? Ben bakarım diyorsan tamam ama bence zor olur. Hem kaplumbağa için gerekli olan şartları sağladın mı ?
Haklısın :) Merak etme kaplumbağamın büyüklüğüne uygun akvaryum, ısısına göre su, miktarına göre yem, tarzına göre dizayn ( :D ) ve 1 haftada 1 kere bazen 1,5 karides bulunuyor ve veriliyor yani bakımı %100 tamam. Bir de annem gibi bir bakıcı olunca :D Bizi unuttu :D

asilce64' Alıntı:
Aynı benim annem gibi başta tiksinirim diyudu şimdi benden çok seviyor:-D
Demek ki aynı kaderi paylaşıyoruz :D Nedir bu annelerden çektiğimiz bizim ya :D

Cvp: İstiyorum

hamster için gerekenler; kafes, suluk, tekerlek, yemlik. bulabilirsen hazır yuvada alabilirsin. yem olarak birşey almana gerek yok. kaşar rendesi, marul, kavrulmamış çekirdek vs. tatlı yiyecekler kesinlikle verme tuzlu yiyecekte kaşardan alacağı tuz yeterli. tabiatları gereği gece hareketli olurlar ışık yakma ve yattığın odada durmasın evin en serin yerinde dursun. sıcağa dayanamazlar. ve dişi al.

Geri