Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hamster'ım Hamiş.

Cvp: Hamster'ım Hamiş.

kardeş şeklinde yaşamaları söz konusu değil sürekli üreyecekler. bir senede belki de en az 30 tane olacaklar. zaten bir noktadan sonra anne bunları istemeyecek. yani yer sorunu olacak. anlaşma durumu olursa sorun yok ama anlaşamadıklarında ayrı bir yere koyacaksan bu tam techizatlı kafes olmalı özellikle çember ile hayvan enerjisini atmalı. veya büyük bir akvaryum alıp camla ayırma yapabilirsin. bunlar için kalın cama gerek yok. camcıya ucuza bir şey yaptırırsın.

Anlıyorum. O Zaman 2 tanesini kendime ayırrım diğerlerini arkadaşlarıma sahiplendiririm.
Çünkü hamişimden bana kalan bir şey olmasını çok istiyorum hamsterların ömrü 4 yıl biliyorsunuz.
Oğlumun emanetleri olsun çok istiyorum.
En azından üzülmem onlara baktıkca. :(
Emin olun hamişe o kadar bağlandım ki.
Sokaktada beslediğim bir sürü can var. Ama hamiş bir ayrı.

çok tatlı oluyor sıpalar iletişim kurup kendini sevdiriyor. tatile veya bir yere gideceğin zaman taşıması kolay. masrafsız. kaplumbağa mı hamster mı desen kesinlikle hamster derim. hayvan beslediğin zaman fazla ömürlü olması iyi olmuyor. bir noktadan sonra hayatı kısıtlıyor, yeri geliyor bıktırıyor. birde bakmak zorunda bırakılırsan. ben şimdiye kadar çok çeşitli hayvan besledim. ama kendi isteğimle beslediğim bir tek örümcekti. diğerleri bizim aile efradının bir heves alıp bakmadıkları. hayvan sevgisi var serde bende bırakamıyorum.

emre ömürleri 4 sene kadar ama bazı durumlarda erken gidebiliyorlar. mesela aşırı sıcak buna etken. ben bu kadar erken gideceğini bilsem yavrulardan senin gibi ayırırdım.

Ben ömürlere göre ayrım yapmıyorum.
Ben kendi ömrümün yettiği kadar bakarım alırsam.
Ve yaşatmak için en iyisini yaparım.
İlk zamanlar ölmüştü aldığım muhabbet kuşları fakat çerezi 2 yıl önce aldım.
Allah ömür versin oğluma o günden beri herşeyi öğrendiğim için çok iyi bakım yapıyorum.
Hamster'ıda ilk aldım Hamiş oda 1,5 yıldır benimle.
İşi öğrendikten sonra aldığımız hayvanlara daha iyi bakıyoruz öyle sanırım. :) Ben 15'inde 6-7 aylık bir eş alacağım hamişe. Tabii ki hamişide yanımda götüreceğim orda bakacağım ne yapıyor anlaşıyor mu anlaşmıyor mu diye. Ona göre bir düzen sağlayacağım.

Geri