Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hangi akvaryumu önerirsiniz?

Zeck

Bronz 1 Üye
Bugün bir petshopa ve İKİ camcıya akvaryum fiyatı sordum. Kafamda 70*40*50 bir akvaryum var 140 litre ediyor. Kuru alan ve kaçış yüksekliğini hesaba katınca uygun ölçü bu bence. Fiyatlar şöyle hangisi uygun sormak istedim.

Petshopta ki 100 lt dikdörtgen bir akvaryum cam kalınlığını adam bilmiyordu fiyatı 120 lira. Bu pek uygun gelmedi bana. Ama görüntü olarak çok güzeldi.

İkinci adresim camcıydı burada ki adam 7mm camla bu akvaryumu 70 liraya yapacağını söyledi ama daha önce hiç akvaryum yapmadım dedi. Güvenemedim.

Son olarak diğer camcı 8 mm camdan bu ölçülerde yapacağını ve kayıt atacağını söyledi. 100 lira tutar ama 90 a bırakırım istersen dışını da süsleriz dedi. Bu en çok aklıma yatan oldu. Sizce biraz daha araştırayım mı?

güvenilir olana yaptırın fiyat fena değil

tabi aceleniz varsa petshoptakine fazla ücret vererek sahip olmanız gerekecek

Cvp: Hangi akvaryumu önerirsiniz?

Acelem yok doğru kararı veriyim ve her şey tam olsun istiyorum.

dediğin ölçülerle son yapacak kişinin dediği 8 mm uygun. eleman kayıt atacağını da söylemiş. onlarıda aynı şekilde 8 mm camdan yapacak. kayıtları alttan ve üstten yapsın. sistanın akvaryum silikonundan yapmalı bunu ne kadar lazımsa sen al. onun kullanacağı düz silikon olur. o salınım yapabilir. rodajlı olursa daha sağlam olur. bunun için benden köşe başına 10 tl almışlardı. eğer yeterli yerin varsa dahada büyük de alabilirsin. 100*50*50 veya 80*50*50 gibi.

Kapluştron' Alıntı:
Son sçenek daha uygun geldi banada.

Evet şuan en iyi o görünüyor.

cem' Alıntı:
dediğin ölçülerle son yapacak kişinin dediği 8 mm uygun. eleman kayıt atacağını da söylemiş. onlarıda aynı şekilde 8 mm camdan yapacak. kayıtları alttan ve üstten yapsın. sistanın akvaryum silikonundan yapmalı bunu ne kadar lazımsa sen al. onun kullanacağı düz silikon olur. o salınım yapabilir. rodajlı olursa daha sağlam olur. bunun için benden köşe başına 10 tl almışlardı. eğer yeterli yerin varsa dahada büyük de alabilirsin. 100*50*50 veya 80*50*50 gibi.

Yer konusu net değil. Kayıtları alttan ve üstten yapacağını söyledi. Yaptığı bir akvaryumu gösterdi iyi görünüyordu. Silikon konusunu aklımda tutucam. Peki fiyat nasıl sizce?
Biraz daha araştırsam mı?

gerek yok. bu fiyata bedava bile diyebilirim. gösterdiği akvaryum güzel yapılmışsa yaptır sonuç olarak akvaryum yapmış eli aşina olmuş. hatta adresini de verebilirsen ihtiyacı olan arkadaşlarda yararlanabilir. siliconu senin almanı istememin bir nedeni de adam gerektiği yerde bolca kullansın. çok gitti hesabına girmesin. ankaradaydın diye hatırlıyorum. sista akvaryum siliconu en ucuz ankara sitelerde orijinal isimli dükkanda satılıyor 6.90 tl. yapı marketlerde de 10 tl civarı satılır. son kullanma tarihine bak.

Anlıyorum bu konuya dikkat edicem. Yalovadayım ben. Burada olup bilgi almak isteyen olursa yardımcı olurum.

Bence de son seçenek gayet iyi. Özellikle cam kalınlığı ve adamın daha önce yapmış olması gayet güzel. Süsleme yapmasına gerek yok bence. İlave ücret talep edecektir. Ki akvaryumu senin süslemen daha iyi.

O zaman son seçenekte karar kılıp hazırlıklara başlıyım. Bu ölçülerde bir akvaryum için kaç kilo kum gerekir?

70*40 taban ölçülerine 25 kg kum gerekir.

Bu arada Zehra kaplumbağan 1 tane ise su hacmin iyi olur. Ama 80*50*50 ömrü boyunca düşünürsek ölçüler anlamında daha rahat ettirir. Ama kaplumbağa sayın fazla ise ve nasılsa ileride değiştireceğim diyorsan şu ankide gayet güzel bence.

Kaplumbağam 1 tane. Ömürlük olsun istiyorum. Buna göre 80.50.50 daha mı iyi olur yani? bu ölçülerde olursa daha sonra kaplumbağa sayısını 2 ye çıkarabilir miyim?

80*50*50= 200 lt ancak kaçış boşluğu ile 150-160 lt su hacmi eder. Bu boyutlarından ötürü rahat yüzüş için bir kaplumbağaya ömürlük olur. İki kaplumbağa için yetmez ama bunun tam iki katınada gerek yok. Su hacmi ve akvaryum boyutuna göre bir orta yolla 100*50*50= 250 lt hatta 100*50*60 = 300 lt akvaryum kaçış boşlukları dahil çok ideal olur. Yani tam ikiye katlamaya gerek yok. Ölçüler rahat hareket sağlayacağı için su hacmini artırmak 2 kaplumbağa için kafi oldu.

10 cm ile ne çok fark oluyor :) Tamam teşekkür ederim tüm bilgiler için.

Akvaryum hacim hesabı: EN (cm) x BOY (cm) x YÜKSEKLİK (cm) / 1000 = HACİM (lt)

Yükseklik özellikle cam kalınlığınıda çok etkiler. Ek olarak akılda bulunsun.

süsleme derken çerçeve kaplamasından mı bahsediyor acaba ?

Ces akvaryuma bakabilirsin ben 70*40*40 43 milyona aldım gayet memnunum

son seçeneği bir düşün derim

zehra bence 3'e 5'e bakma 8 mm için çok uygun bir fiyat çıkarmış ankarada ya da izmirde olsa gözü kapalı alırdım. hatta bizim sitede reklamını yapacağım dersen gaza getirip ekstra şeylerde yaptırma ihtimalin var.

Geri